سومین روز اعتصاب کارگران پالایشگاهها و پیوستن کارگران پتروشیمی عسلویه به اعتصابگران

روز دوشنبه ۱۳ مرداد ماه ۹۹، در ادامه سومین روز از اعتصاب کارگران و کارکنان پتروشیمی‌های کنگان، پارسیان، سپهر لامرد و شرکت اکسیر در فاز ۱۳، کارگران سایت پتروشیمی سبلان عسلویه نیز به جمع کارگران اعتصابی پیوستند.

بنا به گزارش‌‌ها، طی دو روز گذشته بیش از ده هزار کارگر در پالایشگاه‌های سراسر کشور دست از کار کشیده و اعتصاب کرده‌اند.

اعتصاب کارگران و کارکنان پالایشگاه‌ها، از روز شنبه ۱۱ مرداد ماه ۹۹ شروع شد و در دومین روز نیز کارگران پتروپالایش در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی و پالایشگاه جفیر در نزدیکی اهواز، به اعتصابات دیگر کارگران پیوستند.

براساس کلیپی که به دستمان رسیده است، در سومین روز از اعتصابات، سایت پتروشیمی سبلان به طور کامل از کارگران خالی شده و کارگران پیمانکاری امینی، شهبازی و مرادی به همراه شرکت ساترآپ، جهت تسویه حساب، کارهای‌شان را انجام داده و سایت کاملا خالی شده است

لازم به یادآوری است که روز یکشنبه ۱۲ مرداد ماه ۹۹، کارگران و کارکنان پتروشیمی پارس فنل، واقع در عسلویه نیز دومین روز از اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند.

کارگران پتروشیمی پارس فنل، هم‌زمان با کارگران پالایشگاه‌های قشم، آبادان، لامرد، پارسیان و کنگان، از روز شنبه ۱۱ مرداد ماه، اعتصاب خود را آغاز کرده بودند.

pastedGraphic.png

از اعـتصاب کارگران و کارکنان پالایشگاهها

کارگران خواستار تامین امنیت شغلی، لغو قراردادهای سفید امضاء، پرداخت دستمزدهای عقب‌افتاده و همچنین افزایش سطح دستمزدهای خود می‌باشند.

در کلیپ دریافتی دیگر، کارگران پتروپالایش کنگان بوشهر نیز امروز دوشنبه ۱۳ مرداد ماه، سومین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند.

کارگران پتروپالایش کنگان بوشهر نیز خواستار افزایش حقوق خود بوده و اظهار داشتند که تا رسیدن به خواسته‌هایشان، به اعصابات خود ادامه خواهند داد.

موج اعتصابات کارگران پالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی در جنوب ایران، از ابتدای هفته آغاز شد و سومین روز خود را پشت سر گذاشت.

Share: