کارگران بومی نیروگاه رامین ویس اهوازدر سومین روز اعتراض همراه با خانواده‌هایشان در برابر این نیروگاه تجمع کردند. این کارگران از روز یکشنبه دست به اعتراض و تجمع در برابر این نیروگاه زدند. کارگران می‌‌گویند مدیریت نیروگاه پس از اخراج ما، کارگران غیربومی و آشنایان خود را جایگزین کرده‌اند.

روز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، کارگران بومی نیروگاه رامین ویس اهوازدر سومین روز تجمع، همراه با خانواده‌های خود در برابر نیروگاه تحصن و خواهان برگشت به کار شدند.

کارگران اخراجی پلاکاردی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «نه به اخراج کارگران بومی نیروگاه رامین، نه به تبعیض.»

یکی از کارگران طی سخنانی گفت: «در روز سوم اعتراض ما کارگران اخراجی نیروگاه رامین ویس اهوازدر اعتراض به استخدام‌های غیربومی و تبعیض علیه بومی‌های شهرستان باوی به همراه خانواده‌های خود خواهان رسیدگی هستیم.»

این کارگران که در بخش اورهال این نیروگاه مشغول به کار بودند، به طور ناگهانی از سوی مدیریت و حراست این نیروگاه اخراج شدند.

آنها از مسئولان این نیروگاه و مقام‌های استانی و نمایندگان مجلس خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند.

کارگران می‌گویند: «چرا با وجود اینکه ما کارگران بومی منطقه بوده و در نیروگاه شاغل بودیم، اخراج شده‌ایم. اما غیر بومیان همچنان به کار مشغولند و آب از آب هم تکان نمی‌خورد. آیا پس از سه روز تجمع و دادخواهی، مسئولان و نمایندگان صدای ما را نشنیده‌اند؟

چه کسی یا کسانی پشت مدیریت نیروگاه رامین ویس اهوازایستاده‌اند که بدون هیچ دغدغه‌ای به بومیان منطقه ظلم روا داشته و آنها را از کارشان اخراج می‌کنند.»

اخراج کارگران بومی نیروگاه رامین ویس اهواز و جایگزین کردن آنها با افراد غیربومی و نزدیکان مدیران نیروگاه

کارگران اخراج شده می‌گویند: «مدیران غیربومی این شرکت در پی اخراج ما در حال جایگزین کردن نزدیکان و آشنایان خود و نيروهاى‌ غيربومى در این شرکت هستند که اعتراض داریم.»

کارگران نیروگاه رامین ویس اهواز که به‌صورت قراردادی و موقت در این نیروگاه فعالیت می‌کردند، همواره در معرض اخراج و بیکاری قرار داشتند.

طی چندین سال گذشته آنها در اعتراض به شیوه جذب نیرو در این شرکت دست به تجمع زده بودند. از آن زمان خبرهایی حاکی از خطر اخراج برخی کارگران و جایگزینی آنها با نیروهای گزینشی مدیران مطرح شده است.

این نیروگاه که در بخش شمالی شهر اهواز قرار دارد، بخش بزرگی از برق خوزستان و چند استان دیگر را تامین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.