سپیده احمدخانی، دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی توسط دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق و مجازات های تکمیلی محکوم شد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ مجازات قانون اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شوراهای صنفی دانشجویان کشور، سپیده احمدخانی به حبس و شلاق محکوم شد.

در این گزارش آمده است؛ “خانم احمدخانی توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری، از بابت اتهام “اتهام اجتماع و تبانی” به ۵ سال حبس تعزیری، به اتهام “اخلال در نظم عمومی” به یک سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است. وی همچنین به عنوان مجازات تکمیلی به منع خروج از کشور، منع استفاده از موبایل و ابزار هوشمند و منع عضویت در گروه یا دستجات سیاسی و اجتماعی هر یک به مدت دو سال، ارائه خدمات عمومی رایگان در مرکز نگهداری سالمندان بهزیستی استان تهران به مدت سه ماه روزی چهار ساعت با تایید و نظارت حراست واحد پذیرنده و تهیه پژوهش‌ نامه در ۸۰ صفحه پیرامون ضرورت وجود امنیت در جوامع بشری و مذمت خیانت و علاقه به وطن، محکوم شد.”

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ مجازات قانون اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

سپیده احمدخانی، دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی در تاریخ ۱ مهرماه، در جریان اعتراضات سراسری بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی بصورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

خبرگزاری هرانا – سازمان اطلاعات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در اطلاعیه ای از بازداشت سه شهروند معترض در تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، سه شهروند در رابطه با اعتراضات سراسری در تهران بازداشت شدند.

سازمان اطلاعات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در اطلاعیه ای مدعی شد: “به دنبال انتشار تصاویری از ترویج خشونت در یکی از شبکه های اجتماعی، یک نفر از عاملان اصلی اغتشاشات در محله تهرانپارس استان تهران دستگیر شد. همچنین یک تیم دیگر از گردانندگان یکی از کانال های ترویج خشونت در فضای مجازی طی عملیات جداگانه‌ ای در غرب تهران شناسایی و با هماهنگی قضایی ۲ نفر از عناصر اصلی این شبکه بازداشت شدند.”

در این اطلاعیه همچنین ادعا شده است که “تعدادی سلاح سرد و گرم از این افراد کشف و ضبط شده است”.

در این گزارش به هویت و محل نگهداری این شهروندان اشاره ای نشده است.