سپیده قلیان آزاد شد

سپیده قلیان، فعال مدنی که پیشتر در جریان اعتراضات آبان ماه، توسط نیروهای امنیتی در منزل بازداشت شده بود، روز سه شنبه ۱۲ آذر ماه، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، روز سه شنبه ۱۲ آذرماه ۹۸، سپیده قلیان، فعال مدنی و از متهمین پرونده اعتراضات هفت تپه با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

گفتنی است، سپیده قلیان پیشتر در تاریخ ۲۵ آبان ماه ۹۸، در جریان اعتراضات اخیر توسط نیروهای امنیتی در منزل بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

یک منبع مطلع در خصوص بازداشت وی به گزارشگر هرانا گفت: “سپیده قلیان در تجمعات اعتراضی نسبت به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در دزفول در میان معترضان حضور داشته و به سخنرانی دست زده بود. پس از بازگشت به خانه، چهار ماشین نیروهای امنیتی به منزل وی رفته و با ضرب و شتم او را بازداشت کردند.”

لازم به ذکر است سپیده قلیان در تاریخ ۳۰ دی ماه ۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روز شنبه ۴ آبان‌ماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت از زندان قرچک ورامین آزاد شده بود. وی پیش از این از بابت پرونده اعتراضات هفت تپه به همراه دیگر متهمین این پرونده محاکمه و توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

Share: