سیل مجدد در استان تهران باعث خسارات مالی و جانی بسیاری به مردم شده است؛ بنا به آمار منتشره تاکنون حداقل یک تن کشته و ۴ تن مصدوم شدند

جاری شدن سیل در استان‌های کهگیلویه و بویر احمد و تهران خسارات زیادی بر جای گذاشت. سیل در یاسوج به پاساژها و اصناف مختلف وارد شد و به دلیل آبگرفتگی، بسیاری از اجناس مردم خسارات دید. صدها روستا و منطقه عشایری در محاصره سیل قرار گرفته و راه‌های مواصلاتی به این روستاها مسدود است. در شبکه‌های اجتماعی لحظات نفس‌گیر از نجات یک کودک از خودروی درگیر در سیل منتشر شده است.

وقوع سیل در منطقه فشم در شمال شرق تهران یک کشته و ۴ مصدوم به همراه داشت. پس از بارش باران‌ در ساعت ۱۶، جاری شدن سیل در رودبار قصران، فشم، جاده زایگان، محله زاگون آغاز شد. این منطقه در حوزه شهرستان شمیرانات قرار دارد.

این سیـل خسارات زیادی به خانه‌های روستایی، اراضی کشاورزی وارد کرده است. مردم محلی از تلف‌ شدن دام‌های اهالی در سیـل روز گذشته خبر دادند.

سیل مجدد در روستای مزداران فیروزکوه

باران‌های شدید در عصر روز دوشنبه ۱۰ مردادماه ۱۴۰۱ باعث جاری شدن دوباره سیـل در روستای مزداران شد. این سیـل پس از سیـلاب چند روز پیش است که خسارات جانی و مالی بسیار زیادی به این منطقه وارد کرد. به گفته شاهدان هنوز اجساد بسیاری از کشته شدگان در سیـل قبلی پیدا نشده است. به گفته مقامات دولتی روستای مزداران از نقاطی است که بیشترین خسارات مالی و جانی را متحمل شده است.

بنا به گزارشات منتشره آمار نهایی کشته شدگان در سیـل اخیر مشخص نیست؛ اما آمار غیر رسمی حاکی از کشته شدن نزدیک به ۲۰۰ تن از مردم می‌باشد. مقامات حکومتی تلاش می‌کنند که با دادن آمار قطره‌ای ابعاد وحشتناک این سیـل را پنهان کنند. سیـلی که حاصل عملکرد ۴۰ ساله آنها در تخریب طبیعت و نابودی محیط زیست می‌باشد.