یک جوان معترض در کرج که در حین درگیری با ماموران یگان ویژه است، از ناحیه دست مورد اصابت قرار می‌گیرد؛ اما بعد از تاملی کوتاه به زدن نارنجک دست‌ساز و پرتاب کوکتل مولوتف تا آخرین آن ادامه می‌دهد. این شجاعت بی‌نظیر جوان معترض در کرج نشان از عزم جزم جوانان برای تغییر این حکومت و پرداخت قیمت آن دارد. جوانان و مردم معترض در شهرهای مختلف در ۲ ماه گذشته نشان داده‌اند که برای مقابله با هر شرایطی آماده هستند. ادامه نبرد توسط این جوان شجاع کرجی یک نمونه آن است.

شصت و چهارمین روز خیزش سراسری

در شصت و سومین روز خیزش سراسری، مردم در شهرهای مختلف بر علیه خامنه‌ای و سیاست‌های سرکوبگرانه حاکمیت تظاهرات کردند. این تظاهرات در دومین روز خیزش سراسری به منظور بزرگداشت قیام آبان ۹۸ بود که در سراسر کشور برگزار شد.

مردم و جوانان معترض در شهرهای: قم، قزوین، رشت، اهواز، خمین، هنگویه، فولادشهر، کرمانشاه، ایذه، سقز، مشهد، بهشهر، مهاباد، سبزوار، دیواندره، مبارکه، کامیاران، نی‌ریز، بندر دیر، باغملک، قروه، بوکان، همدان، سیریک هرمزگان، بیجار، سمیرم، ماسال، پیرانشهر، سنندج، اصفهان، کرج و… بر علیه خامنه‌ای و سیاست‌های سرکوبگرانه حکومت تظاهرات کرده و شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و «نه سلطنت نه رهبری دموکراسی برابری» سردادند.

مردم تهران نیز در بیشتر مناطق این شهر تظاهرات برگزار کرده و با نیروهای یگان ویژه به مقابله بر خواستند. مردم تهران در مناطق: لویزان، بزرگراه نیایش، امیرآباد شمالی، شهرری، شهرک غرب، سعادت آباد، اکباتان، تهرانسر، شهر زیبا، صادقیه، گیشا، هفت حوض نارمک، بزرگراه همت، کیانشهر، فلاح و… تظاهرات کرده و شعار: «این نهضت آبان است، دیکتاتوری تمام است!» و « امسال سال خونه خامنه ای سرنگونه» سر دادند.

اعتصاب سراسری بازاریان در بیشتر شهرهای کشور در اعتراض به سرکوب خیزش سراسری از صبح روز سه‌شنبه آغاز شد. این اعتصاب در سومین روز خود گسترش بیشتری داشت. بازاریان در بیشتر شهرهای کشور در اعتصاب سراسری شرکت کردند. بازاریان تهران نیز با شرکت در اعتصاب سراسری به سرکوب خیزش سراسری مردم اعتراض کردند.

خیزش سراسری مردم در بزرگداشت قیام آبان نقطه عطفی در اعترضات مردمی بود. خیزش سراسری مردم وارد سومین ماه خود شده است. در این مدت مردم و جوانان معترض با اعتراضات خود شعله قیام را زنده نگه داشته و هر شب اقدام به آتش زدن مراکز حکومتی و گوشمالی پاسداران لباس شخصی و یگان ویژه می‌کنند. افزایش حرکات اعتراضی نشان می‌دهد که مردم عزم جزم برای تغییر این حکومت داشته و تظاهرات در شهرها و دانشگاه‌های کشور ادامه‌دار خواهد بود. به گفته نشریات خارجی این روزها دیگر، سرکوب شدید کارساز نبوده و معترضان مصمم‌تر شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *