شصت و یکمین روز از اعتصاب کارگران هفت تپه

کارگران هفت ‌تپه امروز جمعه ۲۴ مردادماه ۹۹ شصت و یکمین روز از اعتصاب و تجمع خود را پشت سر گذاشتند. کارگران معترض هفت تپه که خستگی ناپذیر به اعتراض و اعتصاب خود ادامه می‌دهند، گفته‌اند که تا رسیدن به خواسته‌های خود دست از اعتصاب و تجمع برنخواهند داشت.

مطالبات کارگران هفت تپه که دور تازه اعتصاب خود را از تاریخ ۲۶ خردادماه امسال آغاز کرده‌اند، عبارت است از:

  1. بازگشت به کار فوری برای همکاران اخراج‌شده
  2. پرداخت فوری حقوق‌های معوقه و تمدید دفترچه بیمه
  3. بازداشت فوری امید اسدبیگی، مدیرعامل متهم به فساد ارزی
  4. خلع ید فوری از کارفرما و بخش خصوصی در شرکت نیشکر هفت‌تپه
  5. بازگرداندن ثروت‌های اختلاس‌شده به کارگران
  6. پایان کار مدیران بازنشسته

لازم به ذکر است که کارگران هفت تپه روز چهارشنبه ۲۲ مردادماه، برای تشریح مطالبات خود به تهران مسافرت کردند و با نمایندگان کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس دیدار کردند. در این دیدار نمایندگان وعده داده‌اند که ظرف یک هفته مطالباتی همچون تمدید دفترچه بیمه کارگران، پرداخت حقوق معوقه، بازگشت به کار کارگران اخراجی و خلع ید بخش خصوصی را پیگیری کنند و نتیجه آن را به اطلاع کارگران برسانند.

اما کارگران همچنان به وعده و وعیدهای نمایندگان مجلس بی‌اعتمادند و خواهان عمل به وعده‌ها هستند. از مهمترین خواسته کارگران لغو خصوصی‌سازی است که تاکنون صحبتی حول آن صورت نگرفته است.

یادآوری می‌شود که روز گذشته، پنجشنبه ۲۳ مردادماه نیز کارگران هفت تپه شصتمین روز اعتـصاب متحدانه و بی‌نظیر خود را در حالی پشت سر گذاشتند، که کارگران اخراجی، دفع آفات و غیر نیشکری، نیز مقابل فرمانداری شوش تجمع اعتراض داشتند.

Share: