شعارهای کوبنده در تجمع بی سابقه چند هزار کارگر اعتصاب کننده هفت تپه همزمان با مسافرت نمایندگان مجلس به شوش

صبح امروز، یکشنبه دوم شهریورماه ۹۹، کارگران هفت تپه با شعار اتحاد رمز پیروزی، هفتادمین روز اعتصاب خود را در مقابل فرمانداری شوش آغاز کردند.

امروز قرار است شماری از کمیسون اصل ۹۰ و دیوان محاسبات در تلاش برای شکستن اعتصاب کارگران هفت تپه در جمع آنها حاضر شوند. کارگران نیز بیش از روزهای گذشته حضوری پرشور داشتند تا از مطالبات و حقوق خود دفاع کنند. کارگران یک صدا شعار مرگ بر کارفرما و خلع‌ید از کارفرما و بخش خصوصی سر دادند.

کارگران حاضر در مقابل فرمانداری شوش از فرصت حضور این نمایندگان مجلس و شروع ماه محرم استفاده کردند و با به کارگرفتن فرهنگ عزاداری و سینه‌زنی حکومتی‌ها، آن را به شعار حق‌خواهی و ظلمی که بر علیه طبقه کارگر ایران به طور عام و کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به طور خاص از سوی حاکمیت اعمال می‌شود، تبدیل کردند.

کارگران تاکید کردند که با اتحاد خود توطئه را خنثی خواهیم کرد.

آنها گفتند که اتحاد مهمترین عامل خلع ید از بخش خصوصی از هفت تپه است. نماینده کارگران هفت تپه در سخنان خود کارفرمایان فاسد را به علف هرزی تشبیه کرد که در کنار درخت تنومندی مثل هفت تپه می‌رویند تا آن را بخشکانند.

او گفت ولی آنها کور خوانده‌اند و تمام کارگران هفت تپه پشت شرکت هفت تپه که محل کار آنهاست، می‌باشند و کشت و صنعت هفت‌تپه که به دست آنها به این نقطه رسیده است را حفظ خواهند کرد.

  • pastedGraphic.png

  • pastedGraphic_1.png

  • pastedGraphic_2.png

  • pastedGraphic_3.png

  • pastedGraphic_4.png

  • pastedGraphic_5.png

در تجمع بی‌نظیر امروز در مقابل فرمانداری شوش، کارگران از بخش‌های آبیاری، حراست، غیرنیشکری ـ فصلی، کارخانه، کشاورزی، زیربنایی، تجهیزات و … بدون هیچ استثنائی شرکت داشتند.

کارگران از دیروز اعلام کرده‌ بودند که فردا روز حضور ضروری همه است و هیچ یک از همکاران در بخش های مختلف کشاورزی و کارخانه باید حضور داشته باشند تا تصمیم‌های مهمی را اتخاذ کنیم.

آنها همچنین اعضای شورای اسلامی کار را کله پوک معرفی کردند که به کارگران اعتصابی توهین کرده و آنها را کارگر نما خوانده بودند.

کارگران هفت‌تپه از روز قبل مسافرت برخی نمایندگان مجلس با نماینده دیوان محاسبات کشور به منظور بررسی وضعیت شرکت به شرکت هفت‌تپه را اطلاع داده بودند.

کارگران گفته بودند که ما جلوی فرمانداری هستیم و خواسته‌هایمان را دنبال می‌کنیم. آقایان بازدید کننده اول باید بیایند در خصوص وعده‌هایی که به کارگران داده‌اند، به خود کارگران گزارش بدهند. و اینکه چرا به وعده‌ها عمل نمی‌کنند؟ آنها در ادامه گفته‌اند که این نمایندگان اگر حرف و تصمیم‌شان را نمی‌توانند اجرا کنند، چرا حقوق چند صد میلیونی می‌گیرند؟

کارگران یادآور شدند که این نمایندگان می‌خواهند خودشان ببرند، خودشان بدوزند و آن را به تن ما کارگران کنند؛ به همین دلیل پیشاپیش فراخوان به شرکت همه کارگران رد تجمع امروز داده بودند.

Share: