شمار جانباختگان کرونا در سراسر جهان از مرز نمادین ۵۰۰ هزار نفر گذشت

بر اساس تازه ترین آمار دانشگاه جان هاپکینز، شمار بیمارانی که جان خود را در اثر ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹ از دست داده اند در سراسر جهان به ۵۲۱ هزار و ۸۷۴ نفر افزایش یافته است. آمار مبتلایان این بیماری نیز تا پایان روز پنجشنبه ۲ ژوئیه به ۱۰ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۷۴ نفر رسیده است. این آمار همچنین افزایش چشمگیر مبتلایان در ایالت های جنوبی و شرقی آمریکا را تایید می کند. بر اساس آخرین آمار، ایالات متحده آمریکا، برزیل، روسیه، هند، پرو، بریتانیا و شیلی هفت کشوری هستند که تاکنون بالاترین آمار مبتلایان ویروس کرونا را به ثبت رسانده اند.

شته آغاز شد همچنان سیر صعودی خود را دنبال می کند و بر پایه تازترین گزارش ها، آمار مبتلایان در این کشور طی ۲۴ ساعت گذاشته به شدت افزایش یافته است. با این که رکورد قبلی آمار مبتلایان هفته گذشته در برزیل به ثبت رسیده بود اما اکنون، آمریکا با ۵۳ هزار و ۶۹ مورد جدید طی شبانه روز گذشته این رکورد را شکسته است. شمار کل مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا تا امروز جمعه ۳ ژوئیه ۲ میلیون ۷۳۹ هزار و ۸۷۹ نفر و جان باختگان آن نیز ۱۲۸ هزار و ۷۴۰ نفر گزارش شده است. با اینکه مقامات بهداشتی آمریکا دلیل بالا رفتن آمار کرونا را کاهش محدودیت ها اعلام کرده اند اما، دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور گفته است این آمار در نتیجه انجام تست افزایش یافته است.     

علاوه بر افزایش آمار کرونا در ایالات متحده آمریکا، شمار جانباختگان و مبتلایان این ویروس در آماریکای لاتین نیز به صورت چشمگیری طی روزهای اخیر افزایش یافته و در این میان، برزیل بیش از دیگر کشورهای این منطقه از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده است. وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد که طی شبانه روز گذشته هزار و ۲۵۲ نفر دیگر جان خود را در اثر ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹ از دست داده اند و شمار کل جانباختگان در این کشور به ۶۰ هزار و ۶۳۲ نفر رسیده است. آمار کل مبتلایان در این کشور نیز بیش از یک میلیون و  ۴۴۸ هزار و ۷۰۰ نفر اعلام شده است. در همین حال، مقامات بهداشتی برزیل گفته اند احتمال دارد این آمار تا ماه آینده دو برابر شود.

در همین حال، شمار جانباختگان بیماری کوویدـ۱۹ در پرو نیز با مرگ ۱۸۵ تن دیگر طی شبانه روز گذشته به ۱۰ هزار و ۴۵ نفر افزایش یافته است. مقامات بهداشتی پرو شمار کل مبتلایان در این کشور را  ۳ هزار و ۵۲۷ نفر اعلام کرده اند. 

پس از برزیل و پرو، افزایش شمار مبتلایان در شیلی نیز نگران کننده توصیف شده است. شمار کل جان باختگان بیماری کوویدـ۱۹ در این کشور  بیش از ۶ هزار و مبتلایان آن نیز به ۲۸۸ هزار تن گزارش شده است. 

روسیه که پس از آمریکا و برزیل در جایگاه سوم کشورهای که بالاترین آمار مبتلایان را به ثبت رسانده است همچنان شاهد افزایش این آمار است. بر اساس آخرین گزارش ها، طی شبانه روز گذشته هزار و ۷۱۷ تن دیگر در روسیه به ویروس کرونا مبتلا شده اند و شمار کل مبتلایان در این کشور به ۴۳۷ هزار و ۸۹۳ نفر رسیده است. آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کوویدـ۱۹ در این کشور نیز ۹ هزار و ۸۵۹ نفر اعلام شده است. 

شمار مبتلایان کرونا در هند نیز که در جایگاه چهارم فهرست کشورهای که بالاترین آمار مبتلایان کرونا را به ثبت رسانده اند به ۶۲۷ هزار و ۱۶۸ نفر افزایش یافته است. بر اساس بیانیه وزارت بهداشت هند، با مرگ ۳۹۱ نفر دیگر طی شبانه روز گذشته، شمار مرگ و میر ناشی از بیماری کوویدـ۱۹ در این کشور به ۱۸ هزار و ۲۲۵ نفر رسیده است.   

هر چند در بریتانیا از فردا شنبه مقررات پیشگیرانه کاهش می یابد اما با این حال، این کشور همچنان در جایگاه ششم کشورهای که بالاترین شمار مبتلایان را به ثبت رسانده اند، قرار دارد. بر اساس آمار مقامات بهداشتی بریتانیا، طی شبانه روز گذشته ۱۳۷ نفر دیگر جان خود را در اثر ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹ از دست داده اند و شمار کل جانباختگان در این کشور نیز به بیش از ۴۴ هزار نفر افزایش یافته است. مقامات بهداشتی بریتانیا همچمنین آمار کل مبتلایان در این کشور را ۲۸۴ هزار و ۲۷۶ نفر اعلام کرده اند.

Share: