شمار قربانیان ویروس کرونا به ۱۷۰ نفر رسید

جهان همچنان با شیوع پرشتاب ویروس کرونا روبروست. دولت چین اعلام کرد که شمار کسانی که جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند، به ۱۷۰ نفر رسیده است. شمار مبتلایان نیز بیش از ۷ هزار نفر اعلام شده است.

ویروس کرونا علیرغم تدابیر امنیتی و حفاظتی شدید چین همچنان با شتابی چشمگیر در حال گسترش است.

دولت چین روز پنجشنبه ۱۰ بهمن (۳۰ ژانویه) اعلام کرد که ۳۸ تن دیگر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند. به این ترتیب شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به ۱۷۰ نفر رسیده است.

مقامات چین همچنین اعلام کردند شمار رسمی مبتلایان به این ویروس به میزان ۱۷۰۰ نفر افزایش یافته و به ۷۷۱۱ نفر رسیده است.

همچنین اعلام شده است، افزون بر این شمار رسمی حدود ۸۱ هزار نفر به ظنء ابتلا به ویروس کرونا تحت نظارت و مراقبت هستند.

اکثر کسانی که به ویروس کرونا مبتلا هستند، در استان هوبای، واقع در مرکز چین سکونت دارند. اپیدمی ابتلا به ویروس کرونا از کلانشهر میلیون نفری ووهان که در این استان قرار دارد، آغاز شده بود.

استان هوبای اکنون در انزوا قرار گرفته و تقریبا تمامی ارتباطات ترابری به این استان قطع شده‌اند.

تدابیر امنیتی و حفاظتی چین برای مقابله و مهار این ویروس روز به روز تشدید می‌شود. در این بین رویدادهای ورزشی بزرگ نیز تحت‌الشعاع گسترش ویروس کرونا قرار گرفته‌اند.

یکی از این رویدادها مسابقات جهانی دو و میدانی است که قرار بود در ماه مارس سال جاری در چین انجام گیرد. فدراسیون جهانی دو و میدانی اعلام کرد که برگزاری این رقابت‌ها اکنون یک سال به تعویق افتاده است.

فدراسیون فوتبال چین نیز اعلام کرد آغاز فصل جدید لیگ فوتبال چین تا مدت زمانی نامعلوم به تعویق افتاده است. سوت آغاز فصل جدید لیگ چین قرار بود در تاریخ ۲۲ فوریه به صدا درآید.

پس از آنکه چندین شرکت هواپیمایی پرواز‌های خود به چین را به تعلیق درآورند، چندین شرکت و کمپانی بزرگ نیز اعلام کرده‌اند که بخشی از فعالیت‌های خود در این کشور را به طور موقت معلق می‌کنند.

از جمله شرکت خودروسازی تویوتا اعلام کرده که کارخانه‌های خود در چین را دست کم تا پایان هفته جاری تعطیل خواهد کرد. شرکت مبلمان‌فروشی سوئدی آیکیا نیز نیمی از فروشگاه‌های خود در چین را بسته است.

با توجه به گسترش پرشتاب ویروس کرونا قرار است که شورای ا‌ضطراری سازمان بهداشت جهانی امروز پنجشنبه ۱۰ بهمن تشکیل جلسه دهد.

در آلمان نیز نگرانی از شیوع ویروس کرونا روز به روز بیشتر می‌شود. به گزارش نشریه آلمانی زوددویچه سایتونگ مقامات ایالت بایرن قصد دارند افرادی را که مظنون به ابتلا به این بیماری هستند، از خروج از خانه‌هایشان منع کنند. گفته می‌شود که شمار این افراد بر ۸۰ نفر بالغ می‌شود.

Share: