شمار مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا به مرز ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسید

در حالی که ویروس کرونا تا دیروز شنبه ۲۷ ژوئن موجب مرگ نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر در سراسر جهان شده است، شمار مبتلایان این بیماری در ایالات متحده آمریکا طی روزهای اخیر دوباره افزایش یافته است. بر اساس تازه ترین آمار دانشکاه جان هاپکینز، طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۴۵ هزار نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و حدود ۷۳۲ تن دیگر نیز در اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند. 

حدود چهار ماه پس از آغاز شیوع ویروس کرونا در آمریکا و بر خلاف پیش بینی‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور، آمار مبتلایان این ویروس در ایالات متحده به بالا ترین سطح خود رسیده است. علاوه بر این، آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای که بالاترین میزان مبتلایان و قرابانیان کرونا را به ثبت رسانده اند، قرارد دارد. 

بر اساس آخرین آمار، تا دیروز ۱۲۷ هزار و ۱۱۴ نفر در آمریکا جان خود را در اثر ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹ از دست داده‌اند و شمار مبتلایان این بیماری نیز به بیش از ۲ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۸۳۷ نفر افزایش یافته است.

در پی افزایش آمار کرونا در آمریکا، آنتونی فوچی، رئیس موسسۀ ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی این کشور ضمن ابراز نگرانی گفته است ایالات متحده با «مشکل جدی» بحران کرونا روبه روست. وی همچنین گفته است که افزایش دوباره آمار مبتلایان ویروس کرونا می‌تواند به دلیل بازگشایی زودهنگام و عدم رعایت مقررات پیشگیرانه از جمله فاصله گذاری اجتماعی باشد. آنتونی فوچی همچنین تاکید کرده است که اگر از شیوع مجدد ویروس کرونا در اسرع وقت جلوگیری نشود، تمام بخش‌های آمریکا دوباره دچار همه گیری خواهد شد. 

بر اساس آخرین اخبار، اغلب ایالتهای جنوبی آمریکا با شیوع دوباره ویروس کرونا روبه روست و از این میان، ایالات تگزاس، فلوریدا و آریزونا همچنان در وضعیت وخیم قرار دارند. 

گرگ ابت، فرماندار ایالت تگزاس روز (جمعه ۲۶ ژوئن)  روند خروج از قرنطینه را به دلیل افزایش شدید شمار مبتلایان کرونا در این ایالت متوقف کرد. وی که از طرفداران پایان قرنطینه و ازسرگیری فعالیت‌های اقتصادی است، اعلام کرد فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و بارها تا بهبود وضعیت کنونی بسته خواهند ماند. تا امروز بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر در این ایالت جان خود را در اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند. 

شمار مبتلایان ویروس کرونا در ایالت فلوریدا نیز طی روزهای اخیر دوباره افزایش یافته است. مقام‌های این ایالت مصرف و فروش الکل در این ایالت را روز گذشته موقتا ممنوع اعلام کردند. شمار مرگ و میر ناشی از بیماری کووویدـ۱۹ در این ایالت تا امروز بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ نفر اعلام شده است.

علاوه بر تگزاس و فلوریدا، آریزونا نیز در وضعیت نگران کننده قرار دارد. این ایالت در حال حاضر یکی از کانون‌های شیوع ویروس کرونا در آمریکاست. بیش از هزار و ۵۰۰ نفر تا کنون در آریزونا در اثر ابتلا به بیماری کویدـ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. 

علیرغم بالارفتن مجدد شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در آمریکا، دونالد ترامپ همچنان خواستار گشایش و از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی در این کشور است. وی که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر در این کشور با افزایش چشم گیر نرخ بیکاری روبه روست، دلیل بالارفتن آمار کرونا در آمریکا را افزایش آزمایش مبتلایان این ویروس اعلام کرده است. 

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *