شمار مبتلایان کرونا در جهان به مرز ۲۷ میلیون نفر رسید

سازمان جهانی بهداشت روز یکشنبه ششم سپتامبر تازه ترین آمار ویروس کرونا را اعلام کرد و بر اساس این آمار، شمار مبتلایان این ویروس در سراسر جهان به مرز ۲۷ میلیون نفر نزدیک شده است.  

بر اساس تازه ترین آمار سازمان جهانی بهداشت و آخرین داده های دانشگاه جان هاپکینز، شمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان به ۲۶ میلیون و ۹۱۸ و ۵۹۶ نفر افزایش یافته است. این آمار همچنین تعداد افرادی که جان خود را در اثر بیماری کوویدـ۱۹ از دست داده اند را ۸۸۰ هزار و ۳۴۱ نفر اعلام کرده است. 

در ایالات متحده آمریکا، بیش از شش میلیون نفر به این ویروس مبتلا شده اند و از این میان  ۱۸۸ هزار و ۵۵۴ نفر در اثر ابتلا به بیماری کوویدـ۱۹ جان باخته اند. آمریکا از نظر تعداد مبتلایان و جان باختگان در جایشگاه نخست فهرست کشورهای که بالاترین شمار قربانیان کرونا را به ثبت رسانده اند، قرار دارد. از سوی دیگر، با توجه به نزدیک شدن به پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، موضوع شیوع ویروس کرونا و مهار آن، تبدیل به یکی از جدال های انتخاباتی ایالات متحده نیز شده است. 

در آمریکای لاتین، کشوربرزیل با بیش از چهار میلیون مبتلاو ۱۲۶ هزار و ۳۰۳ جان باخته، در جایگاه دوم فهرست کشورهای که بالاترین شمار قربانیان کرونا را به ثبت رسانده اند، قرار دارد. منتقدان دولت برزیل، تلاش های ژاییر بولسونارو،  رئیس جمهوری، برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را ناکافی خوانده اند.   

پس از ایالات متحده و برزیل، بالاترین شمار مبتلایان ویروس کرونا در کشور هند به ثبت رسیده است. بر اساس آمار مقامات بهداشتی هند، تا امروز بیش از چهار میلیون نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند و ۷۰ هزار و ۲۶۲ نفر هم به دلیل بیماری کوویدـ۱۹ جان باخته اند. مقامت بهداشتی هند همچنین گفته اند که در شبانه روز گذشته، برای نخستن بار شمار مبتلایان کرونا به بیش از ۹۰ هزار نفر رسیده است.  

Share: