مردم شهرکرد در استان چهارمحال وبختیاری، در اعتراض به گرانی و کمبود کالاهای اساسی تظاهرات کردند. تظاهرات مردم شهرکرد عصر روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ آغاز شد. تظاهرکنندگان در اعتراض به گرانی به خیابان‌ها آمده و بر علیه سران حکومت شعار ‌دادند. نیروی‌های امنیتی تلاش کردند که جمعیت را متفرق کنند. اما به دلیل مقاومت جوانان  و مردم معترض موفق به انجام این کار نشدند.

مردم در اعتراض به گرانی شعار می‌دادند:

«نترسید نترسید، ما همه با هم هستیم»

«رییسی حیا کن، مملکت را رها کن»

«توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه»

مردم شهرکرد همچنین در همبستگی با اعتراضات مردم شهرهای خوزستان شعار می‌دادند:

«چهارمحال، خوزستان، اصفهان اتحاد اتحاد»

گسترش اعتراضات از خوزستان به سایر استان‌های کشور

اعتراضات خوزستان از روز پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ آغاز شد. اعتراضات از سوسنگرد آغاز و به دیگر شهرهای استان گسترش یافت. ویدئو‌هایی از اعتراضات مردم در شهرستان‌های ایذه، شادگان، حمیدیه، دزفول و برخی نقاط اهواز در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است. اولین اقدام دولت نیز قطع اینترنت در این استان بود، تا اخبار اعتراضات منتشر نشود. افزایش قیمت آرد و در ادامه نایابی ماکارونی، روغن و جهش سرسام‌آور قیمت‌ کالاهای اساسی زمینه‌ساز اعتراضات مردمی در ماه‌های اخیر بوده است.

این روزها جهش سرسام‌آور قیمت‌ها باعث بالا  گرفتن نارضایتی در سراسر کشور شده است. افزایش قیمت‌ها باعث هرچه کوچکتر شدن سفره مردم حتی در دهک‌های ۷ و ۸ هم شده است. مردم  برای خرید مرغ، ماکارونی و… باید ساعت‌ها در صف‌های طولانی منتظر بمانند.

جامعه ملتهب و آماده اعتراضات گسترده

دولت با حذف ارز ترجیحی و انحصاری کردن واردات توسط مافیاهای وابسته به خود به تاراج دسترنج مردم مشغول است. کمبود کالاهای اساسی، گرانی و تورم افسارگسیخته زمینه‌ساز اعتراضات گسترده است. این اعتراضات بخصوص با گران شدن یکباره اجناس اوج تازه‌ای خواهد گرفت.

دولت رئیسی تلاش می‌کند، در عین گران کردن اجناس با ایجاد جو رعب و وحشت، اوضاع را کنترل کند. اما  اعتراض امروز مردم شهرکرد و دیگر شهرهای کشور، نشان می‌دهد، جامعه آماده یک اعتراض سراسری و بسیار بزرگتر از آبان ۹۸ می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.