با نزدیک شدن روز معلم، یک  معلم کازرونی پیامی خطاب به سران حکومت منتشر کرد. وی در این پیام با اشاره به تجمع سراسری معلمان و تلاش مسئولین برای سرکوب این اعتراضات ‌می‌گوید:

«معلمان کف خیابان هستند؛ دیگر معلمان با شما شوخی ندارند. اگر سر عقل و منطق و قانون آمدید چه بهتر و گرنه به دلیل نادانی‌تان شکست خواهید خورد. شکست شما حتمی است اگر با معلم‌ها سر ستیز داشته باشید.»

این معلم کازرونی به درستی، پیام همه معلمان معترض به سران حکومت را بیان می‌کند. آنهایی که بیش از ۱۸ ماه است، برای احقاق حقوق خود اعتراض می‌کنند.

آخرین تجمع سراسری معلمان روز پنجشنبه اول اردیبهشت‌ماه برگزار شد. آنها در این تجمع، به شرایط ناگوار اقتصادی و اوضاع وخیم معیشتی خود اعتراض داشتند. نیروهای امنیتی به منظور سرکوب این اعتراضات اقدام به بازداشت معلمان و فعالان صنفی کردند.

تجمع‌ سراسری معلمان همچنان ادامه دارد

معلمان ایران سال گذشته بارها اقدام به تجمع و تحصن سراسری کردند. وزارت اطلاعات و سایر نهادهای امنیتی نیز هر بار با احضار و بازجویی معلمان تلاش کردند، این اعتراضات را سرکوب کنند. تجمع‌ سراسری معلمان در اعتراض به آیین‌نامه ناقص رتبه‌بندی، اجرا نشدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و سرکوب مستمر فعالان صنفی بوده است.

یکی از فعالان صنفی در این رابطه می‌گوید:

«موضوع مطالبات فرهنگیان برای امروز و دیروز نیست و سالیان است که وجود دارد و اقدام عملی موثر هم برای حل آن انجام نشده است و هر از چند گاهی که معلمان جانشان به لب می‌رسد، به خیابان‌ها می‌آیند و شروع به اعتراض می‌کنند، کلی هزینه پرداخت می‌کنند به مطالبات آنها هم توجه نمی‌شود.»

سخنان این معلم کازرونی گواهی بر وضعیت انفجاری جامعه معلمان ایران می‌باشد. وی به درستی سرکوب معلمان را نبرد بین دانایی و نادانی دانسته و پایان آن که پیروزی دانایی است از پیش مشخص است. گستردگی اعتراضات سراسری معلمان نشان از گذار این تجمع‌ها از اعتراضات صنفی به اعتراضات سیاسی است. همان چیزی که سران حکومت از آن هراس دارند. تغییر فاز  این اعتراضات می‌تواند بیش از ۱۰ میلیون معلم و دانش‌آموز را به کف خیابان‌ها بکشاند.