صادرات ایران به ارمنستان 27 درصد کاهش یافت

بهروز حسن الفت مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران درباره وضعیت تجارت خارجی کشورش با ارمنستان گفت: در هشت ماهه سال 99 صادرات به ارمنستان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 27 درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری «ایلنا» حسن الفت در این مورد توضیح داد: «طبق آمار گمرک در هشت ماهه سال 99 حدود 233 میلیون دلار صادرات و حدود 11 میلیون دلار واردات از ارمنستان داشتیم. در حوزه صادرات حدود 27 درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش داشتیم.»

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران نسبت به جبران این کاهش در ماه‌های باقیمانده سال 1399 ابراز امیدواری کرده است.

وی در مورد تاثیر جنگ قره‌باغ کوهستانی بر گذرگاه‌های مرزی ایران و ارمنستان نیز اظهار داشت: «اتفاقات قره باغ مربوط به زمین آذربایجان بود و هنوز 35 کیلومتر مرز مشترک ایران با ارمنستان سر جای خود است. گذرگاه‌های نوردوز یا مغری همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. ممکن است در زمان جنگ قره باغ یا کمی بعد از آن تاخیری در رفت‌وآمدها به وجود آمده باشد که بیشتر به خاطر ملاحظات جنگی بوده وگرنه هیچ مشکلی در روابط جاده‌ای و مبادلات ما وجود ندارد.»

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *