صدور ۵ میلیارد تومان قرار وثیقه برای پنج بازداشتی تجمع ۲۰ مرداد مشهد ‌

در نودمین روز بازداشت‌شدگان تجمع ۲۰ مرداد مشهد، شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب این شهر روز گذشته با تعیین قرار یک میلیارد تومانی، دستور انتقال آن‌ها به زندان «وکیل‌آباد» را صادر کرد.
روز نوزدهم آبان‌ ۱۳۹۸ ماموران اداره اطلاعات شهر مشهد «محمدحسین سپهری»، «عبدالرسول مرتضوی»، «محمد نوری‌زاد»، «فاطمه سپهری» و «هاشم خواستار» را به شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب منتقل کردند.
قاضی شعبه با افزایش قرار وثیقه از ۱۰۰ میلیون تومان به یک میلیارد تومان، دستور انتقال آن‌ها از بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر به زندان وکیل‌آباد را صادر کرده است.
این بازداشت‌شدگان که در تجمع حمایت از دکتر «کمال جعفری یزدی» و در روز برگزاری دادگاه تجدیدنظر او مقابل دادگاه انقلاب شهر مشهد بازداشت شده‌اند؛ از امضاکنندگان بیانیه مشهور به «۱۴ نفر» هستند.
آن‌ها در این بیانیه‌، استعفای رهبر جمهوری اسلامی و تغییر «قانون اساسی» را خواسته و در بیانیه تکمیلی خود، با اعلام شعار «نه به جمهوری اسلامی»، خواستار تشکیل یک حکومت سکولار دموکرات برای ایران شده بودند.
روز گذشته هم‌چنین «شهلا انتصاری»، یکی از زنان امضاکننده بیانیه حمایت از بیانیه ۱۴ نفر نیز با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی، به طور موقت از زندان «اوین» آزاد شد.

Share: