24/09/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

طوفان توییتری شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران و آموزش بین‌‌الملل در همبستگی با معلمان و حمایت از معلم زندانی جعفر ابراهیمی

تاریخ: روز دوشنبه ۲۷ شهریور ماه ۱۴۰۲ 

 زمان: ساعت ۸:۳۰ شب

جعفر ابراهیمی، معلم زندانی، در  تاریخ ۱۲ شهریور ماه همراه با ۱۲ تن دیگر از زندانیان سیاسی به سیاه‌چاله‌ای به نام “سلول امن” در قزل‌حصار تبعید شده بود. و در همین روز وکیل ایشان از پرونده‌ی باز دیگری  علیه این معلم زندانی خبر داد. 

۲۱ شهریور، وضعیت جسمی جعفر ابراهیمی بسیار وخیم شده و به بهداری منتقل شده بود. بعد از معاینه در بهداری و در زمان تماس سه دقیقه‌ای روزانه ایشان، افسر جانشین و معاونش و چند تن از کادر زندان به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و از ناحیه کتف، گردن و پیشانی زخمی می‌شود. 

متعاقب آن جعفر ابراهیمی بر اثر وخامت شدید جسمی، بیهوش می‌شود و بنا به وعده مسئولین زندان به سایر زندانیان می‌بایست به بیمارستان رجایی تهران منتقل می‌شد. متاسفانه این انتقال صورت نگرفته بود و به درمانی ابتدایی در بهداری زندان بسنده کرده بودند. از طرف دیگر، با درخواست تشکیل پرونده‌ی پزشکی قانونی در خصوص ضرب و شتم آقای ابراهیمی موافقت نشد و ‌ایشان در اعتراض به این روند به غایت غیرقانونی دست به اعتصاب دارو زده است.

رعایت کرامت زندانی، و نیز حق گرفتن خدمات مناسب پزشکی از حقوق کاملا قانونی است و برخورد حاکمیت با جعفر ابراهیمی تبعید، ضرب و شتم وی، ‌‌ممانعت از انتقال وی به بیمارستان در شرایط حادی که ایشان چندین بار بیهوش ‌شده و از طرفی دیگر در معرض نابینایی است، یک قانونشکنی تمام‌عیار است.

مسئول جان جعفر ابراهیمی حاکمیت است و شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان ایران، هشدار می‌دهد که این برخوردهای غیرانسانی مصداق واقعی کشتار خاموش است و برای حاکمیت هزینه‌های گزافی خواهد داشت. این شورا و نیز آموزش بین‌الملل با برگزاری کمپینی چند روزه در محکومیت سرکوب معلمان و اختصاصا با تاکید بر وضعیت جسمانی جعفر ابراهیمی صدای معلمان ایران شده است. دیگر نهادهای حقوق بشری در هفته‌ی گذشته با فرستادن نامه‌هایی به مقامات ایران، خواهان رسیدگی سریع و بلادرنگ به وضعیت وخیم جسمی آقای جعفر ابراهیمی شده‌اند.

شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، از زنان، دانشجویان، کارگران، فعالین سایر حوزه‌ها ‌و نیز از عموم نیروهای دموکراتیک و مترقی تقاضا دارد که به منظور پایان دادن به سرکوب معلمان، و آزادی بی‌قید و شرط جعفر ابراهیمی، قبل از اینکه دیر شود، که بیش از یکسال در شرایط ظالمانه‌ای و بدون هیچ دلیل و مدرک محکمهپسندی بازداشت شده‌اند و سلامت جسمیش را روز به روز، بیشتر از دست داده است، می‌خواهیم تا در تاریخ ۲۷ شهریور ماه در ساعت ۸:۳۰ به وقت ایران و با هشتگ‌هایی که بعدا اعلام می‌شود، در قالب یک طوفان توییتری فراگیر، همبستگی خود را جعفر ابراهیمی نشان داده و در فضای مجازی صدای رسای معلمان و کارگران  زندانی باشند. 

 (هشتگ‌ها چند ساعت قبل از طوفان اعلام می‌شود)

جان جعفر ابراهیمی در خطر است