عباس دریس، کارگر ۴۱ ساله، از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ در اعتراض به افزایش ناگهانی بهای بنزین، بنا بر اعلام وکیل مدافعش، به اتهام «محاربه» به اعدام محکوم شده است. عباس دریس و برادرش محسن دریس، در حاشیه حادثه مرگبار نیزار ماهشهر بازداشت شدند.

خبرگزاری هرانا، در گزارشی که روز شنبه ۳۰ مهر منتشر کرد، گزارش داد: عباس دریس، از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸، بابت اتهام «محاربه» توسط دادگاه انقلاب ماهشهر، به اعدام محکوم شده است. 

عباس دریس، ۴۱ ساله، در جریان اعتراضات آبان ۹۸ و در حاشیه حادثه مرگبار نیزار ماهشهر بازداشت شده بود. اما دو سال پس از بازداشت در زندان ماهشهر، در سال ۱۴۰۰، از سوی دادگاه به اعدام محکوم شد. 

فرشته تابانیان، وکیل مدافع برادران، عباس و محسن دریس، در توییتر نوشته است که رای دادگاه به وی ابلاغ شده است. 

به گفته فرشته تابانیان، محسن دریس، برادر عباس دریس، از اتهامات تبرئه شده است. محسن دریس هم در جریان اعتراضات آبان ۹۸ بازداشت شده بود. اما عباس دریس به اتهام «محاربه» به اعدام محکوم شده است.  وکیل عباس دریس گفته است: «به حکم عباس دریس اعتراض خواهیم کرد». این وکیل مدافع ابراز امیدواری کرده است که این حکم اعدام در دیوان عالی کشور لغو شود. 

پیش از این، گزارش‌هایی درباره وضعیت خانواده دریس منتشر شده بود که بر اساس آن، کفایه حزباوی، همسر عباس دریس، پس از پیگیری‌های بسیار درباره پرونده عباس دریس و مطلع شدن از احتمال دریافت حکم اعدام همسرش، به دلیل فشارهای روحی دچار سکته مغزی شده و مدتی بعد جان خود را از دست داده است. 

یک منبع نزدیک به خانواده دریس گفته است: در دی ماه ۹۸، در پی اعتراضات آبان ۹۸ نسبت به افزایش ناگهانی بهای بنزین، عباس و محسن دریس برای ضبط اعترافات اجباری تحت فشار قرار گرفته بودند.