عدم اعزام آرش صادقی و همسرش گلرخ ایرایی به مرخصی

آرش صادقی فعال سیاسی و دانشجویی سابق که در زندان رجایی شهر کرج به سر میبرد، با نوعی سرطان دست پنجه نرم میکند. به دلیل عدم رسیدگی مسئولان زندان و اعزام نکردن وی به بیمارستان یکی از دستهای خود را از دست داده بود. حال که به دلیل خطر شیوع ویروس کرونا تصمیم به آزادی و مرخصی تعداد زیادی از زندانیان گرفته شده است، هنوز با مرخصی وی هیچ موافقتی انجام نگرفته است. این در حالیست که همسر وی گلرخ ایرایی نیز به دلیل افشاگری از ستم روا داشته شده بر آرش دوباره بازداشت شده بود وی نیز هنوز در بازداشت به سر میبرد و تا کنون هیچ تصمیمی مبنی بر مرخصی و آزادی او گرفته نشده است.

پدر آرش صادقی در رابطه با شرایط بد آرش و همسرش گلرخ ایرایی و خودداری حکومت از مرخصی وی چنین گفت؛

 او بیماری صعب العلاج دارد/ حداقل بگذارند این زوج همدیگر را ببینند

بعد از بخشنامه رییس قوه قضاییه، برای پیگیری مرخصی به همراه خانواده گلرخ، پیگیر مرخصی آرش و گلرخ شدیم. تا دیروز سه بار به دادستانی رفتم.

در روزهای اول به من گفتن طبق بخشنامه چون حبس آرش بالای پنج سال است:

اولا:باید ضابطین پرونده (اطلاعات سپاه) با مرخصی موافقت کنند

دوما:دادستانی(امین وزیری) باید با مرخصی موافقت کنن.

نهایتا دیروز به من گفتند: ضابطین پرونده (اطلاعات سپاه) و همین‌طور شخص دادستان تهران (القاصی مهر) با مرخصی آرش مخالفت کرده‌اند. این در حالی‌ست که زندان رجایی شهر لیستی از بیماران رو در اختیار دادستانی قرار داده بود که آرش در لیست بیماران سخت قرار داشت.

بیماری آرش “کندروسارکم” است که جز بیماری‌های صعب العلاج محسوب می‌شود.

در مورد گلرخ هم در همان روزهای اول پیگیری، امین وزیری( دادیار و نماینده دادستان) با مرخصی‌ش مخالفت کرد. این در حالی‌ست که گلرخ با حبس دو سال و یک ماه شامل این بخشنامه (محکومیت زیر پنج‌سال) می‌شد.

مرخصی که به این بچه‌ها ندادند، حداقل طبق قانون خودشان بگذارند این زوج همدیگر را ببینند و ممنوع الملاقاتیشان را بردارند. از ۱۸ آبان که گلرخ مجددا بازداشت شد تا امروز، این دو نفر از دیدن هم محرومند.

قبلا هم یک سال دو ماه ممنوع الملاقات و از دیدن هم محروم بودند.

هر دوشون الان تو تبعیدن .یکی تو رجایی شهر، یکی تو قرچک ورامین…

ما ضمن محکوم کردن فشارهای اعمال شده بر آرش صادقی و همسرش گلرخ ایرایی، خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط آنان و فعالین در بند هستیم.

کرونا 

کروناویروس 

نه_به_سرکوب_فعالین 

جمهوری_اسلامی_نابود_باید_گردد

Share:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *