عدم پرداخت حقوق کارگران راه‌آهن و اعتراض کارگران قرارداد موقت صنعت نفت

کارگران راه‌آهن رباط‌کریم در اعتراض به عدم پرداخت حقوق، از رفتن بر سر کارشان خودداری کردند. کارگران پس از چند ساعت اعتصاب و تعطیلی کار، به دنبال وعده مدیران شرکت پیمانکاری به اعتصاب خود خاتمه دادند.

در این رابطه کارگران راه‌آهن خراسان نیز اعلام کردند، در صورت عدم پرداخت حقوق دست به تجمع مقابل مراکز قدرت در شهرستان و استان خواهند زد.

هم زمان کارگران راه‌آهن اسلام‌شهر نیز خواهان پرداخت حقوق خود شده و تهدید به اعتصاب کردند.

بنا به گزارش‌های رسیده، هیچ کدام از شرکت‌های پیمانکاری راه‌آهن، از جمله جوش‌گستر اراک، ریل صنعت‌کاران جنوب شرقی زاهدان و تراورس، حقوق کارگران راه‌آهن را پرداخت نکرده‌اند؛ ولی حقوق سربازان، روحانیون تحت‌امر، مدیران و مهندسین در حوزه‌های مختلف کاملاً پرداخت شده است.

کارگران شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه‌آهن (تراورس) شامل: شاهرود، دامغان، هرمزگان، خراسان، تهران، اسلام‌شهر، رباط‌کریم، لرستان، اندیمشک و کارخانجات مترو و تراورس بتونی و چوبی می‌باشد.

شرکت تراورس ۳ ماه حقوق کارگران کارخانجات و ۳ ماه و نیم حقوق کارگران خط و ابنیه فنی راه‌آهن را پرداخت نکرده است.

اعتراض کارگران قرارداد موقت صنعت نفت در جنوب نسبت به عدم پرداخت حق بدی آب و هوا

کارگران قرارداد موقت صنعت نفت در جنوب نسبت به عدم پرداخت حق آب و هوا معترض هستند؛ در حالی که کارگران این بخش از صنعت، در شرایط بحرانی کرونا، در وضعیت معیشتی بدی به سر می‌برند.

یکی از کارگران قراردادی به نمایندگی کلیه کارگران قرارداد موقت صنعت نفت در جنوب، با انتشار نامه‌ای از جمله خاطرنشان کرد: «به کارکنان قراردادی بسیاری از سازمان‌ها مانند وزارت نیرو، جهاد کشاورزی، فولاد خوزستان، فولاد اکسین خوزستان و … که در مناطقی که دارای آب و هوای مناسبی نیستند و مشغول به کار هستند، مزایای بدی آب و هوا پرداخت می‌شود؛ اما متأسفانه کارکنان قراردادی موقت صنعت نفت از دریافت این آیتم محروم هستند.»

وی افزود:‌ «طی دو سال گذشته بهبود معیشت ویژه این کارکنان در صنعت نفت اجرا شد. اما متأسفانه تغییر زیادی در معیشت این کارکنان حاصل نشد؛ حتی مبلغ عیدی پایان سال این دسته از کارکنان به جای کارگری، کارمندی پرداخت شد.»

این کارگر نفت در پایان خواهان پرداخت حق بدی آب و هوای کارگران قرارداد موقت صنعت نفت در استان‌های خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان شد.

Share: