• علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال: زنان باید به ورزشگاه بیایند
  علیرضا جهانبخش: صحبت از حق ورود زنان به استادیوم در سال ۲۰۲۲ خنده‌دار و دردآور است
  پس از گذشت ۲ روز از اتفاقات بازی ایران و لبنان، علیرضا جهانبخش در اینستاگرامش نوشت: بعد از بازی خیلی به ورود زنان به استادیوم فکر کردم. قبل از بازی به ما گفتن که قرار است یکسری از زنان به استادیوم بیایند؛ تقریباً ۱۰ درصد از جمعیت آقایان (که این هم خودش جالب است که چرا بیشتر نه؟)
  برای من انجام این اتفاق در مشهد خیلی حس خوبی داشت و پیش خودم گفتم وقتی این مساله در مشهد اتفاق می افتد، نوید روزهای خوبی را برای آینده و ورود بانوان در بازی‌های خانگی تیم‌ملی هم می دهد. این حس بین همه‌ی بچه‌های تیم‌ملی بود،حتی یک سری داشتیم هماهنگ می کردیم که مادران،خواهران، همسران و خانواده‌های بچه‌ها به مشهد بیایند.
  بعد از بازی و با دیدن صحنه‌ها و بی‌احترامی‌های مختلف برای حضور زنان به داخل استادیوم،شیرینی برد تیم‌ملی را به کام همه تلخ کرد. من همیشه گفتم ما در بخش زنان (امکانات،حمایت،فراهم کردن پیشرفت در حوضه های مختلف)خیلی ضعیف عمل کردیم و برابری وجود نداشته است.
  به نظرم ورود زنان به استادیوم ها می تواند به فرهنگ ما در مسیر مناسب کمک کند و این باعث می شود که همگی (مرد و زن) از فوتبال به یک اندازه لذت ببرند.
  صحبت از «حقِ» ورود زنان به استادیوم‌ها در سال ۱۴۰۱ شمسی و ۲۰۲۲ میلادی بسیار خنده‌دار و دردآور هست و ما از صمیم قلب امیدوار هستیم که در آینده‌ای نزدیک شاهد حضور همه‌ی بانوان عزیزمون در کنار آقایان در استادیوم‌ها باشیم. این «تیم‌ملی همه‌ی مردم ایران» هست و «همه» هم حق دارند برای تشویق، به استادیوم بیایند. نود دقیقه برای نام «ایران» فریاد بکشند و تشویق کنند.”
  علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال: زنان باید به ورزشگاه بیایند
  علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از منع حضور زنان در استادیوم‌ها گفت: «زنان باید به ورزشگاه بیایند، چرا حق ورود به استادیوم‌ ندارند؟»
  او در مصاحبه با وبسایت طرفداری افزود: «تا کی باید ادامه پیدا کند؟ مگر در بازی‌های قبل نیامدند؟ هیچ اتفاقی رخ نداد.»