فاجعه جهانی زودتر از موعد جهان را فرا گرفت

دانشمندان معتقدند که هوای بد در بسیاری از مناطق جهان فقط اختلالات جوی نیست بلکه عواقب فاجعه بار گرم شدن کره زمین است که پیش از موعد جهان را فرا گرفته است.

pastedGraphic.png

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، آب و هوا در حال حاضر 1.2 درجه سانتیگراد از سطح قبل از صنعتی شدن گرمتر است و همچنان گرم خواهد شد.

اخبار زیادی درباره حوادث ویران کننده که بخاطر آب و هوا رخ می دهند مانند آتش سوزی در سیبری و ایالات متحده و همچنین سیل در اروپای غربی منتشر می شود. با این حال حوادث دیگری نیز وجود دارند که کمتر مورد توجه قرار می گیرند. به عنوان مثال، فقط در هفته آخر ماه ژوئیه به دلیل جاری شدن سیل، 380 هزار نفر از استان هنان چین تخلیه شدند، 30 روستا در اوگاندا در شرق آفریقا تحت تأثیر قرار گرفت و 164 نفر در کلان شهر هند بمبئی جان خود را از دست دادند.

علاوه بر این اکنون در ترکیه و آمریکای شمالی (تا 50 درجه سانتیگراد) دمای بسیار بالا مشاهده می شود در حالی که در برزیل و جنوب آفریقا – سرمای بی سابقه (زیر منفی یک درجه سانتیگراد) وجود دارد.

فنلاند طولانی ترین گرمای ثبت شده را شاهد بود و به مدت 31 روز، دما از 25 درجه سانتیگراد پایین نیامد. رسانه های محلی گزارش کرده اند که گرما اتاق های اورژانس را بیش از حد شلوغ کرده است. حتی در ایران، گرمترین تابستان در دهه های اخیر منجر به کمبود آب شده است که اعتراضاتی را در جنوب غربی کشور برانگیخت و در این اعتراضات چندین نفر کشته شدند.

Share: