فراخوان به اعتصاب از سوی کامیون‌داران سبزاور و بردسیر

اطلاعیه کامیونداران سبزوار
توجه،توجه! نزدیک به ۴ماه از اعتصاب خردادماه گذشت و نتیجه‌اش گرانی ۴۰۰درصدی شد. یعنی لاستیک میشلن از ۴میلیون به مرز ۱۴میلیون رسید. لاستیک بارز از ۲میلیون به ۸میلیون رسید و کرایه ۲۰ درصد اضافه شد. این هم فقط در بنادر برای تریلی اضافه شد؛ بقیه پایانه‌ها حتی کاهش نرخ کرایه هم داشتیم .
پایانه تهران و مراکز استان‌ها وشهرها، هنوز به فساد ودزدی مشغول هستند و هیچ ساماندهی و اعلام بار و نوبت‌دهی صورت نگرفت. قیمت روغن ایرانول، هر گالن از ۹۰ هزار به ۱۸۰ هزار رسیده است .
وضعیت توزیع گازوییل در پمپ‌های مرزی خصوصا استان سیستان به حدی رنج‌آور است که باید ۴۸ ساعت در صف بمانیم و با دادن ۵۰هزار تومان انعام به پمپ‌بنزین و یا دادن یک سوم از سهمیه خود بتوانیم سوخت‌گیری نماییم . قیمت اقلام مصرفی کامیون 4برابر افزایش داشته است و کسی قادر به ادامه کار با کامیون وگذران امور زندگی خود نمی‌باشد. این یعنی باید بدون درآمد، بار مفت ببریم.
سهمیه روزانه و ماهانه سوخت با میزان مصرف کامیون‌ها بر حسب مصرف بر کیلومتر همخوانی ندارد. مثلا برای کامیون اسکانیا نسل جدید که مصرفش در ۱۰۰ کیلومتر ۳۰ لیتر می‌باشد، روزانه ۳۰۰ لیتر اختصاص داده شده است. برای کامیون بنز تک و مایلر و اف ۱۲ و اف اچ جفت وایویکو و تمامی کامیون‌های نسل قدیم که مصرف‌شان در ۱۰۰ کیلومتر ۵۰ الی ۶۰ لیتر می‌باشد هم ۳۰۰ لیتر در روز اختصاص یافته است.
ای مسئولان! این چه نوع محاسبه‌ای ست؟ لطفا شعور داشته باشید. علاوه بر این، هزاران مشکل و فساد دیگر در ناوگان حمل ونقل می‌باشد که بارها تذکر داده شده است؛ ولی کجاست گوش شنوا و وجدان بیدار؟
لاستیک به کلی نایاب شده است و پایانه‌ها هم به اقوام خود حواله می‌دهند و دیگر لاستیک نداریم.
حال تمامی رانندگان، اعتصاب سراسری و بی‌چون و چرای خود را در تاریخ ۱۳۹۷/۷/۱ (یکم مهرماه نود وهفت) اعلام می‌داریم و هر راننده‌ای خلاف این وعده عمل نماید، مسئولیت مال وجانش به عهده خودش می‌باشد. هرکس به مدت یک ماه اعتصاب نکند …. عواقبش بر عهده خودش می‌باشد‌.
اطلاعیه جمعی از رانندگان شهرستان بردسیر
راننده عزیز حتما بخوان!
راننده‌های محتــــــــرم!
کرمان جای اجنبی نیست
با عرض سلام خدمت کامیوندارانی که به علت اعتصاب در شهرستان‌های بزرگ هر دفعه به استان کرمان(زرند و سیرجان) می‌آیند.
این دفعه شرایط فرق می‌کند؛ از تاریخ (۱۳۹۷/۷/۱) اعتصاب سراسری شروع می‌شود. اینبار دیگر خون ماشین‌دار و راننده‌ها بجوش آمده است و اگر قرار باشد کسی بخواهد با ماشین سنگین کار بکند، باید سه ماه کار کند تا بتواند یک جفت لاستیک درجه ۳ بخرد که حتی یک درصد هم اعتبار ندارد.
همچنین اگر کسی بخواهد ماشین خود را تعمیر موتور بکند، باید هر چه پس‌انداز دارد باید برای لوازم یدکی بخرد. یا اگر بخواهد یک دست لنت غیر فابریک بخرد باید که پول کلانی بدهد. پس ای راننده‌هایی که می‌خواهید برای کار کردن به استان کرمان بیایید، فکر خود را بکنید و برنامه خودتان را طوری تنظم کنید که در تاریخ (۱۳۹۷/۷/۱) در شهر خودتان باشید. اگر در مسیر کرمان ماشین‌تان آسیبی دید، مسئولیتش بر عهده خود شماست.
وعده ما (۱۳۹۷/۷/۱) این دفعه بحث‌اش فرق می‌کند!

Share: