فراخوان تجمع سراسری بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی طی فراخوانی از تجمع سراسری خود در روز یکشنبه ۱۰ اسفند ماه ۹۹ خبر داده‌اند.

بازنشستگان، مستمری‌بگیران، از کارافتادگان و بازماندگان تامین اجتماعی برای پیگیری خواسته‌هایشان، فراخوان به تجمع اعتراضی سراسری در ساعت ۱۰.۵ صبح روز یکشنبه ۱۰ اسفند ماه ۹۹ داده‌اند.

این تجمعات سراسری در تهران، روبروی سازمان تامین اجتماعی و در دیگر استان‌ها و شهرستان‌ها در برابر مراکز این سازمان برگزار خواهد شد.

لازم به یادآوری است که این تجمعات سراسری از ۲۳ آذر ماه ۹۹ هر هفته در برابر سازمان تامین اجتماعی و یا در برابر مجلس برگزار شده است و با شعار «فقط کف خیابان، به دست میاد حق‌مان» قرار تجمع بعدی خود را اعلام کرده‌اند.

در تجمعات سراسری بازنشستگان در هفته‌های گذشته با شعارهای کوبنده علیه فقر، تبعیض، گرانی، اختلاس و دزدی‌ها، سرکوبگری امنیتی و بازداشت‌های خودسرانه، پیگیر مطالبات‌شان بوده‌اند.

از جمله شعارهایی که در تجمع بازنشستگان فراگیر شده است:

«وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه» «صندوق بازنشسته، سرقت دزدان گشته» «ظلم و ستم کافیه، سفره ما خالیه» «بازنشسته بیدار است، از تبعیض بیزار است» «گرانی تورم، بلای جان مردم» «حقوق ما ریالیه، هزینه‌ها دلاریه» «حقوق‌های نجومی، فلاکت عمومی» «دست‌های ما خالیه، وضع شما عالیه» «هلاکت عمومی، حقوق‌های نجومی» «بیمه‌های تکمیلی، دزد سر گردنه» «تا حق خود نگیریم، از پا نمی‌نشینیم»

رفع تبعیض و همسان‌سازی حقوق‌ها و افزایش سطح آن به بالای خط فقر ١٢ میلیونی و درمان رایگان برای همه، از جمله تاکید مهم قطعنامه‌های پایانی تجمع سراسری بازنشستگان تامین اجتماعی بوده است.

بازنشستگان در قطعنامه‌هایشان برخواست‌هایی چون آزادی تجمع، تشکل مستقل، آزادی بیان، اعتصاب فارغ از شرایط امنیتی به عنوان حق همه، پایان دادن به دزدی‌ها و بازگرداندن پول‌های به سرقت رفته به صندوق بازنشستگی و پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات‌شان تاکید کرده‌اند.

این خواسته‌ها، هم اکنون صدای کل جامعه است و بایستی همه اقشار جامعه از کارگران و معلمان تا کسبه و بازاریان، به طور وسیع از آنها حمایت نمایند.

بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی بار دیگر بر خواسته‌های خود در فراخوان تجمع سراسری تاکید کرده‌اند:

۱ـ اعتراض به نحوه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و عدم اجرای صحیح مواد ۹۶ قانون تامین اجتماعی و ۴۱ قانون کار

۲ـ رفع تبعیض بین بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشکری

۳ـ اجرای همسان‌سازی مرحله دوم حقوق تا پایان سال ۱۳۹۹

۴ـ قرار دادن بازنشستگان سال ۹۹ در اولویت مرحله دوم همسان‌سازی

آنها در آخر تاکید نمودند: «ما بازنشستگان تامین اجتماعی سراسر کشور در راستای احقاق و مطالبات صنفی خود، تمام قد در میدان مطالبه‌گری حضور خواهیم یافت و بر سر سفره خالی بازنشستگان جمع می‌شویم.»

Share: