فراخوان شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران به مناسبت هفته معلم

فرهنگیان عزیز
دانش آموزان و والدین گرامی
همانگونه که مطلعید شورای هماهنگی در بیانیه تحلیلی خود  در اسفند ماه ٩۶ ، ضمن طرح بخشی از مطالبات فرهنگیان، به مسئولین و نهادهای مربوطه برای تغییر رویه تا پایان فروردین فرصت داد. اینک فروردین به پایان رسیده اما هیچ تغییری رخ نداده است
فرهنگیان در حالی شاهد افزایش محرمانه حقوق برخی از سازمان ها هستند که اضافه کار آنان پرداخت نشده و میزان افزایش حقوق آنان، متناسب با سطح تورم و خط فقر نیست و بی توجهی به معیشت معلمان بازنشسته و شاغل ادامه دارد.
پروانه فعالیت تشکل های صنفیِِ دارای مجوز تمدید نمی شود. فعالان صنفی توسط نهادهای امنیتی و حتی نظامی دستگیر و زندانی و حق خواهی و عدالت طلبی  معلمان سرکوب می شود.
عدالت آموزشی وجود ندارد و اکثر دانش آموزان از دسترسی به یک آموزش کیفی و رایگان محرومند ما از  شرایط موجود  راضی نیستیم و به آن اعتراض داریم.
بر اين اساس #شوراى_هماهنگى  به مناسبت فرا رسيدن هفته معلم با نام گذارى روزها ، كنش هاى صنفى ( فرهنگى – اعتراضى)خود را به شرح ذيل اعلام مى دارد:
١_چهارشنبه ١٢ اردیبهشت : #روز_گرامیداشت_ابوالحسن_خانعلی و تقدير از پیشگامان عرصه تعلیم و تربیت. بمناسبت #سالروز_جان_باختن دکتر خانعلی، راس ساعت ١٠ صبح بر مزار وی در گورستان #ابن_بابویه شهرری گرد هم می آییم و یادش  را گرامی می داریم و در سایر نقاط کشور از پیشگامان و پیشکسوتان صنفی تقدیر و قدرانی می کنیم.
٢_ پنج شنبه ١٣ اردیبهشت :  #روز_همبستگی_با_معلمان_دربند، در این روز به نمایندگی از معلمان ایران با خانواده های معلمان دربند دیدار می کنیم و ضمن حمایت از معلمان زندانی از پایداری خانواده ها تقدیر و از کنشگرانی که در راه فعالیت صنفی آسیب دیده اند قدردانی می نماییم.
٣_جمعه ١۴ اردیبهشت :   #روز_معلم_طبیعت_و_محیط_زیست، از همکاران عزیز می خواهیم در این روز با برگزاری برنامه پیاده روی و کوهنوردی بر حفظ و صیانت از محیط زیست تاکید نمایند.
۴_شنبه ١۵ اردیبهشت :  #روز_دفاع_از_حقوق_دانش_آموزان با تاکید بر #بودجه_عادلانه برای آموزش رایگان، کیفی و عادلانه. شورا از  معلمان می خواهد با حضور فعالانه در مراسم صبح گاهی و کلاس درس در مورد ضرورت یک آموزش باکیفیت و آسیب های پولی سازی و خصوصی سازی آموزش عمومی با دانش آموزان گفتگو نموده و روشنگری نمایند.
۵_یکشنبه ١۶ اردیبهشت :
روز_دفاع_از حقوق_صنفی_فرهنگیان با تاکید بر حق_تشکل_یابی_مستقل. در این روز هیاتی از طرف شورا در وزارت کشور و نمایندگان تشکل ها در استانداری ها حاضر خواهند شد و ضمن رایزنی و تاکید بر لزوم تغییر رویه دولت در زمینه صدور و تمدید پروانه فعالیت تشکل های صنفی، نسبت به وضعیت و سیاست های موجود اعتراض خواهند نمود.
۶_ دوشنبه ١٧  اردیبهشت : روز_همبستگی_و_همکاری_مدرسه_و_خانواده در جهت تقویت آموزش جامع ، کیفی و ماندگار. در این روز برای آگاه ساختن مردم و اولیای دانش آموزان از وضعیت بغرنج آموزش و پرورش تلاش می کنیم.
٧_ سه شنبه ١٨ اردیبهشت :  روز_تقدیر_از_پیشکسوتان_و_بازنشستگان و دفاع از حقوق صنفی آنها. در  همین راستا ازتمام فرهنگیان برای شرکت در #تجمع_بازنشستگان_فرهنگی راس ساعت ١١ صبح در مقابل مجلس  دعوت می کنیم.
٨_ تحصن : شورای هماهنگی از تمام معلمان در مدارس کشور می خواهد #دو_زنگ_آخر  روز #چهارشنبه_١٩_اردیبهشت از حضور در کلاس درس امتناع نمایند و در #دفتر_معلمان #تحصن کنند. با توجه به ایام پایان سال تحصیلی، شورا تحصن محدود را جهت رعایت وضعیت دانش آموزان اتخاذ نموده و آن را فرصتی برای هماهنگی همکاران برای تجمع  می داند.
٩_ تجمع : شورای هماهنگی به تمام فرهنگیان ایران فراخوان می دهد #روز_پنجشنبه_٢٠_اردیبهشت در تجمع اعتراضی شرکت فعال نمایند.
مکان_تجمع
تهران و البرز : مقابل سازمان برنامه و بودجه
مراکز استان ها: اداره کل آموزش و پرورش استان
شهرستان ها : ادارات شهرستانها

_تجمع : ساعت ١٠ تا ١٢

Share: