فراخوان کارگران هفت تپه به تجمع بزرگ روز دوشنبه به عنوان قدمی مهم در تعیین سرنوشت

روز یکشنبه ۱۰ آذرماه به دنبال اعتصاب و تجمع کارگران هفت تپه در محوطه شرکت نیشکر هفته، جمعی از فعالین مستقل کارگری هفت تپه با انتشار فراخوانی اعلام کردند که « فردا یک قدم مهم در تعیین سرنوشت ماست» و از کارگران خواستند تا فردا دوشنبه ۱۱ آذرماه در یک تجمع اعتراضی شرکت کنند.

در این اطلاعیه با اشغالگر قلمداد کردن اسدبیگی مدیر عامل شرکت نیشکر هفت تپه، بخشنامه‌ای که او صادر کرده است را شرم‌آور خوانده‌اند.

آنها در اعتراض به وعده و وعید‌های مستمر به کارگران نوشته‌اند «ما [گدای آنها] نیستیم که هر ماه برای حقوق و مطالبات وعده بدهند. این وضعیت افتضاح، محصول حضور داعشی‌های اشغالگر بخش خصوصی است. ما اعتراض و اعتصاب برحق و قانونی خود را ادامه می‌دهیم تا وضعیت شرکت تعیین تکلیف شود.»

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: «بخشنامه احمقانه، خجالت‌آور و رذیلانه‌ای که امثال افشارها و سایر عوامل نوکرصفت اسدبیگی‌های اختلاسگر تهیه و منتشر کرده‌اند از نظر کارگران هفت تپه بی‌اعتبار است و ما بدینوسیله ابطال آن‌ را اعلام می‌کنیم.

بازگشت به کار همکاران اخراجی، اولین قدم مورد مطالبه ماست. امید اسدبیگ داعشی هنوز آزاد نشده علیه چند همکار ما پرونده‌سازی کرده است.»

کارگران با ذکر حساس بودن شرایط خوزستان، اعلام کرده‌اند که مقامات استان و کشور چون می‌دانند کارگران هفت تپه به هیچ وجه دست از تجمع و اعتراض بر نخواهند داشت، برای آرام کردن اوضاع، وارد قضیه شده‌اند تا تکلیف مالکیت شرکت را معین کنند.

بنابراین، کارگران را دعوت کرده‌اند تا «فردا یکصدا و متحد» با حضور همه همکاران‌شان از تمام بخش‌ها، «پرداخت فوری تمام حقوق و مزایا، بازگشت به کار همکاران اخراجی و تعیین تکلیف مالکیت شرکت» را مطالبه کنند.

کارگران همچنین گفته‌اند که «در روزهای آتی درباره تجمع مقابل فرمانداری مشورت جمعی و بررسی خواهیم کرد. مسئولان شهر، استان و کشور اگر خواهان پایان تجمعات هستند، به‌سرعت به مالکیت بخش خصوصی پایان بدهند. آب از سر ما گذشته و هیچ وعده و وعید و قولی را قبول نداریم. لازم است سریعا اقدام عملی کنند.»

اطلاعیه در پایان، ضمن تاکید بر اینکه «تا پیروزی یک قدم مانده است» از کارگران خواسته است تا «مانند حضور باشکوه روزهای قبل و مخصوصا امروز، برای اتمام حجت و پاسخ محکم و متحدانه به این مسئولانی که پیگیر وضعیت مالکیت شرکت شده‌اند، همگی فردا صبح در تجمع حاضر» شوند.

Share: