حادثه فرو ریختن متروپل آبادان

تظاهرات مردم در اعتراض به فروریختن متروپل آبادان نشان می‌دهد، مردم به درستی علت را در فساد سران حکومت می‌دانند

نزدیک به یک هفته از حادثه فرو ریختن متروپل آبادان می‌گذرد. مردم در خشم از وقوع این حادثه که ناشی از فساد حکومتی است شب‌ها به خیابان‌ها آمده و تظاهرات کردند. اعتراضات ضدحکومتی در آبادان، خرمشهر، اهواز، شادگان، امیدیه و آغاجاری، شاهین شهر، ماهشهر، بوشهر و چندین شهر دیگر برگزار شد.

نیروهای سرکوبگر با حمله به مردم شماری از معترضان را بازداشت کردند. جمعه شب نیروهای امنیتی به سمت مردم داغدار آبادان گاز اشک‌آور و گلوله ساچمه‌ای شلیک کردند. آنها در ادامه اقدام به شلیک گلوله جنگی کرده و تعدادی از مردم را زخمی کردند.

مردم آبادان شامگاه جمعه با تجمع در خیابان‌های مرکز شهر آبادان نسبت به بی‌عملی مسئولان و مقامات دولتی اعتراض کردند. پیش از این اعتراضات مقامات دولتی درصدد توقف آواربرداری و فروریختن باقی مانده ساختمان متروپل آبادان بودند. اما مردم با اعتراضات خود آنها را مجبور به انصراف از تصمیم خود کردند.

مشخصه این تظاهرات حضور پررنگ زنان با کودکانشان بود. آنها در اعتراض به اقدامات سرکوبگرانه مقامات دولتی شعار می‌دادند «دشمن ما همین‌جاست دروغ میگن آمریکاست». رادیکال شدن تظاهرات و دادن شعار «توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه» نشان از خواسته مردم برای کنار زدن مقامات حاکم است.

  • «مرگ بر دیکتاتور» شلیک گاز اشک‌آور به تظاهرات مردم آبادان در اعتراض به فرو ریختن متروپل
  • ایران صاحب نداره! فیلم‌های تظاهرات مردم آبادان در اعتراض به فرو ریختن ساختمان متروپل

عملکرد مقامات نشانه جنگ عمیق بین مردم و حکومت

عملکرد ضعیف مقامات دولتی در برخورد با فاجعه متروپل آبادان نیز قابل تامل است. فرستادن خودروهای سرکوبگر امنیتی به جای نیروهای امدادی، نشانه جنگ عمیق بین حکومت و مردم است!

در حالیکه مقامات دولتی بیشتر در فکر پوشاندن و کوچک نمایی، این موضوع و فراری دادن دست‌اندرکاران این فاجعه هستند. مردم با دستان خالی به کمک آمده‌اند. موج کمک‌های مردم نشانه‌ای از همبستگی همه مردم ایران با هم می‌باشد. در حال حاضر مهم‌ترین اقدام دولت پر کردن خیابان‌های آبادان از نیروی‌های امنیتی و لباس شخصی است.

دستور مقامات به صدا وسیما برای سکوت و دامن نزدن به این موضوع توسط رئیس صدا و سیمای آبادان افشا می‌شود. وی آشکارا می‌گوید، به او دستور داده‌اند، اخبار مربوط به متروپل آبادان در تلویزیون بازتاب نداشته باشد.

مردم آبادان با تظاهرات شبانه خود با شعار «ایران صاحب نداره» نشان دادند که منشا همه مشکلات کشور را سران این حکومت می‌دانند. مردم آبادان با شعار «آخوند برو گمشو» خواسته اصلی مردم ایران را بیان می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.