فعال کارگری هفت‌تپه: هیچ اطمینانی به وعده‌های امام جمعه درباره کارگران اخراجی نیست

یوسف بهمنی، فعال کارگری هفت‌تپه با انتقاد از ایجاد «جو امنیتی کاذب» درباره کارگران این شرکت توسط صداوسیما گفت هیچ اطمینانی درباره اجرای وعده‌های عبدالنبی موسوی فرد، نماینده رهبر جمهوری اسلامی در استان خوزستان، مبنی بازگشت کارگران اخراجی وجود ندارد.

بهمنی روز سه‌شنبه ۲۷ آبان‌ماه به کانال خبری «امتداد» گفت: «چند روز قبل که با پیگیری و اعتراضات مصرانه کارگران، زمینه لغو ممنوعیت ورود بنده به همراه ۱۴ نفر دیگر از همکاران به شرکت هفت‌تپه فراهم شد، فرماندار و نماینده ولی‌فقیه در استان در پاسخ به مطالبه ما برای بازگشت به کار همکاران اخراجی عنوان کردند که با تحمل چند روز، پیگیری‌های لازم برای این مساله صورت خواهد گرفت.»

با این حال او اشاره کرد «هیچ پیگیری» در زمینه این وعده‌‌ها صورت نگرفته و اطمینانی در زمینه آن‌ها وجود ندارد.

بهمنی افزود وعده‌‌های سال گذشته امام جمعه اهواز برای بازگشت به کار همکارانش هم تحقق پیدا نکرده است.

بهمنی که خود از کارگران بازداشتی بوده می‌گوید استاندار مساله کارگران را «امنیتی» کرده و آمنه‌سادات ذبیح‌پور،‌ خبرنگار صداوسیما، هم در گزارش‌های خبری تلویزیون به «جو امنیتی» دامن می‌زند.

او در همین زمینه به بریدن،‌ تدوین و مونتاژ اعترافات اجباری اسماعیل بخشی،‌ فعال کارگری، در بخش خبری ۲۰:۳۰ اشاره کرد.

پیشتر با ادامه اعتراض کارگران شرکت هفت‌تپه به اخراج ۱۵ نفر از همکارانشان، یک نماینده مجلس گفت استاندار خوزستان با «امنیتی کردن فضا» در مسیر لغو قرارداد امید اسدبیگی، مدیرعامل هفت‌تپه، کارشکنی می‌کند. 

بهمنی اشاره کرد: «در حال حاضر هم اسماعیل بخشی، محمد خنیفر و سایر همکاران اخراجی ما از کار بیکار شده و هیچ حقوقی دریافت نمی‌کنند.»

Share: