فقدان ایمنی کار؛ مرگ دو کارگر در خواف

روز شنبه ۲۲ آذر ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرستان خواف طی حادثه ایجان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

ایرنا، روز شنبه ۲۲ آذر ماه ۹۹، بخشدار سنگان از توابع شهرستان خواف، از مرگ دوکارگر در یکی از شرکتهای معدنیپلاسری واقع در این شهرستان خبر داد.

حمیدرضا طاهری در خصوص جزئیات این حادثه گفت: “این کارگران که نیروی یکی از پیمانکاران معدنی فعال در این بخش بودند، در هنگام تمیز کردن قیف سپراتور در یکی از شرکتهای معادن پلاسری به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی توسط پیمانکار جان خود را از دست دادند”.

وی ادامه داد: “مسئولان و دست اندرکاران ذیربط در حال بررسی علت اصلی این حادثه منجر به مرگ هستند”.

بخشدار سنگان بدون توضیح بیشتر خاطرنشان کرد: “از ابتدای امسال تاکنون تعدادی از کارگران بومی و غیر بومی شرکتهای معدنی پلاسری مستقر در این بخش به دلیل بی احتیاطی و رعایت نکردن نکات ایمنی جان خود را از دست داده اند و بیشتر این حوادث در زمان فعالیت شرکتها در شبها به وقوع پیوسته است”.

شهر سنگان با جمعیت ۱۸ هزار نفر در ۲۰ کیلومتری مرکز شهرستان خواف در استان خراسان رضوی قرار دارد و بزرگترین معدن سنگ آهن خاورمیانه در آن واقع است.

Share: