فقدان ایمنی کار؛ مرگ دو کارگر در پرندک و اصفهان

روز یکشنبه ۲۴ مردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر در شهرهای اصفهان و پرندک دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از ایلنا، روز یکشنبه ۲۴ مردادماه ۱۴۰۰، یک راننده بیل مکانیکی در حال انجام کار در یک کانال گودبرداری شده در ابتدای اتوبان شهید کشوری اصفهان بر اثر ریزش آوار جان باخت.

سخنگوی آتش نشانی اصفهان در ارتباط با این حادثه گفت: این حادثه در ساعت ۱۲ و ۲۸ دقیقه روز گذشته برای یک راننده بیل مکانیکی که در داخل گودالی مشغول کار گودبرداری بود، اتفاق افتاد که در نتیجه آن به علت سست بودن، خاک به صورت ناگهانی روی کابین بیل مکانیکی ریزش کرد و راننده زیر تلی از خاک مدفون شد.

فرهاد کاوه آهنگران ادامه داد: با حضور ماموران این راننده که در داخل کابین محبوس بود از زیر خاک بیرون کشیده شد اما متاسفانه جان خود را در همان دقایق اولیه از دست داده بود.

مرگ یک کارگر در پرندک

به گزارش ایلنا، روز گذشته یکشنبه ۲۴ مردادماه ۱۴۰۰، یک کارگر دامدار حین کار با دستگاه شیردوش، بر اثر برق‌گرفتگی جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، حادثه مرگ یک کارگر دامدار روز گذشته (۲۴ مرداد ماه) زمانی رخ داد که این کارگر مشغول کار با دستگاه شیردوش در یک واحد دامداری در پرندک زرندیه بود که دچار برق گرفتگی می‌شود.

این کارگر ۳۷ سال سن داشت و بعد از انتقال به مرکز درمانی پرندک، جان خود را از دست داد.


Share: