فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۴ کارگر از جمله یک کارگر معدن

در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرهای فردیس و اصفهان بصورت جداگانه در حین کار دچار حادثه شدند. طی این حوادث دو کارگر مصدوم و دو کارگر از جمله یک کارگر معدن نیز جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از مهر، روز چهارشنبه ۲۰ مردادماه ۱۴۰۰، فرمانده انتظامی فردیس از جانباختن یک کارگر ۳۰ ساله به علت سقوط از ساختمانی در حال ساخت در شهرستان فردیس، خبر داد.

کامران ملکی اظهار کرد: روز گذشته در پی اعلام مرکز فوریت سامانه ۱۱۰ مبنی بر مرگ کارگری در یک ساختمان در حال ساخت در شهرک بعثت فردیس، عوامل انتظامی و امدادی در محل حاضر شدند.

وی افزود: با بررسی به عمل آمده مشخص شد، کارگری۳۰ ساله در هنگام کار در یک ساختمان نیمه‌کاره، به علت عدم رعایت نکات ایمنی و سقوط از داربست طبقه چهارم، به شدت مجروح شده و جان خود را از دست داده است.

ملکی یادآور شد: مرگ کارگر مذکور توسط عوامل بیمارستان تأیید و جسد وی با هماهنگی مقام قضائی، برای بررسی‌های بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد.

مرگ یک کارگر معدن در اصفهان

به گزارش مهر، امروز پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از مرگ یک کارگر ۴۵ ساله معدن در منطقه آب نیل اصفهان در پی سقوط جسم سنگین خبر داد.

فرهاد کاوه آهنگران در این خصوص اظهار داشت: کارگران در داخل معدن مشغول جابجایی جسم سنگین با استفاده از دستگاه بوده‌اند که این جسم سقوط کرده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در این حادثه یک کارگر ۴۵ ساله به دلیل گرفتار شدن بین شاسی ماشین و جسم سخت دچار خفگی شده و جان باخته است، ابراز داشت: جسد وی تحویل نیروهای انتظامی شده است.

مصدومیت دو کارگر بر اثر آتش سوزی در فردیس

به گزارش ایرنا، امروز پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فردیس از مصدومیت دو کارگردر پی حریق در یک واحد تولیدی لوازم آرایشی و بهداشتی در شهرک صنعتی سیمین دشت فردیس خبر داد.

حسین عاشوری عنوان کرد: این حادثه در حدود ساعت ۱۴ امروز به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اعلام شد که نیروی های آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فردیس افزود: در این حادثه دو نفر از کارگران کارخانه لوازم آرایشی و بهداشتی دچار مصدومیت شدند که توسط فوریتهای پزشکی به بیمارستان انتقال یافتند.

وی علت این حادثه را “بی احتیاطی به هنگام برشکاری و واکنش مواد شیمیایی در داخل دیگ” عنوان کرد.


Share: