امروز چهارشنبه ۲۷ بهمن، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در تبریز جان خود را از دست داد. همچنین مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه از مرگ و مصدومیت ۵۶۷ کارگر بر اثر حوادث ناشی از کار در ده ماهه اول سال جاری خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، بر اثر بروز حریق در یک کارگاه بلوک‌سازی در جاده تبریز ایلخچی یک کارگر جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، به دنبال آتش‌سوزی یک کارگاه کارواش و بلوک سازی در جاده ایلخچی تبریز نرسیده به پل تازه کند در ساعت ۶ صبح امروز که توسط رهگذر به ایستگاه آتش‌نشانی اعلام شد، بلافاصله تیم عملیاتی ایستگاه آتش‌نشانی ایلخچی به محل حادثه اعزام و به خاطر حجم زیاد حریق از ایستگاه آتش‌نشانی خسروشهر هم به محل حریق اعزام شده بودند.

متأسفانه در این حادثه نگهبان و یک قلاده سگ به‌صورت کامل در حریق سوخته بودند که بعد از ایمن‌سازی محل، تحویل عوامل مرتبط شدند.

مرگ و مصدومیت ۵۶۷ کارگر در کرمانشاه

به گزارش ایلنا، مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه از فوت ۳۵ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در ده ماهه اول سال جاری خبر داد.

سلیم خانی گفت: همچنین در این مدت تعداد ۵۳۲ نفر (۷ زن و۵۲۵ مرد) با مصدومیت ناشی از حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی استان کرمانشاه مراجعه نموده‌اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل، ده نفر افزایش را نشان می‌دهد.

به گفته وی؛ تعداد فوتی‌های ده ماهه اول سال۱۴۰۰ تعداد ۳۴ نفر مرد و یک نفر زن بوده‌اند.

او افزود: سقوط از بلندی همواره بیشترین سهم را در آمار تلفات حوادث کار به خود اختصاص می‌دهد و در واقع نزدیک به نیمی از تلفات را شامل می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه بیان کرد: در ۱۰ ماهه امسال نیز ۲۱ نفر از قربانیان حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی جان خود را از دست داده‌اند.

خانی افزود: پس از سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، برق گرفتگی و سوختگی در رتبه‌های بعدی دلایل مرگ در حوادث کار قرار گرفته است.