فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۲ کارگر در اصفهان و یاسوج

امروز یکشنبه ۲۴ اسفندماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرهای اصفهان و یاسوج طی دو حادثه‌ای جداگانه دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از صدا و سیما، روز یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۹، یک کارگر در اصفهان در حین کار در یک در ساختمان در حال ساخت سقوط کرده و دچار مصدومیت شد.

بر اساس این گزارش، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در این رابطه گفت: در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر سقوط یک کارگر از ساختمانی نیمه ساز واقع در بیشه حبیب، بلافاصله ماموران ایستگاه‌های شماره یک و پنج به محل حادثه اعزام شدند.

فرهاد کاوه آهنگران افزود: آتش نشانان پس از نجات این کارگر ۳۰ ساله وی را تحویل عوامل اورژانس دادند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اظهار کرد: کارگر مذکور، از ناحیه سر، کمر و پا دچار مصدومیت شده است.

مصدومیت یک کارگر در یاسوج

به گزارش ایسنا، امروز یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۹، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر یاسوج، از مصدومیت یک کارگر بر اثر سقوط از یک ساختمان در حال ساخت در این شهر خبر داد.

هاشم یوسفی گفت: طی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ در ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه ظهر امروز از این حادثه آگاه شدیم.

وی با بیان اینکه این حادثه در خیابان باهنر یک یاسوج روی داد، اظهار کرد: پس از اعلام وقوع حادثه بلافاصله یک تیم تخصصی نجات این سازمان به همراه معاون عملیات آتش نشانی در محل حادثه حضور یافته و امداد رسانی به مصدوم را آغاز کردند.

وی بیان کرد: این کارگر از طبقه دوم ساختمان در حال ساخت به پایین‌تر سقوط کرده و از ناحیه دست و پا دچار شکستگی شده بود.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی یاسوج افزود: کارگر مذکور توسط نجاتگران سازمان آتش نشانی به پایین منتقل و به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

Share: