فوت بیش از ۴۰۰ راننده تاکسی بر اثر کرونا در تهران

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران از فوت بیش از ۴۰۰ راننده تاکسی مبتلا به کرونا در تهران خبر می‌دهد. وی نسبت به بی توجهی مسئولین به نامه‌نگاری‌ها در خصوص واکسیناسیون رانندگان تاکسی اعتراض دارد.

محمد روشنی می‌گوید: «در تهران بیش از ۳ میلیون نفر در روز با تاکسی جابجا می‌شوند که رقم بسیار بالایی است. این در حالی است که تاکسی در سایر کشورها بعنوان یک کالای لوکس استفاده می‌شود. اما در کشور ما بعنوان یک وسیله نقلیه عمومی بحساب می‌آید. راننده تاکسی بیش از یک ساعت با یک مسافر در فضای بسته نشسته است.»

وی به آمار راننده تاکسی که تا امروز بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، در تهران جان باخته‌اند اشاره می‌کند. روشنی می‌گوید: «تا امروز ۲۵۰ راننده تاکسی که پروانه بهره‌برداری دارند بر اثر کرونا جان باخته‌اند. همچنین بیش از ۱۵۰ راننده از رانندگانی که پروانه بهره‌برداری آنها از ۲ تا ۶ ماه گذشته است، فوت کرده‌اند.»

وی افزود: «اگر محاسبه کنیم، بیش از ۴۰۰ راننده تاکسی فوت شده داریم. در نتیجه می‌طلبد که به مساله واکسیاسیون رانندگان تاکسی توجه خاصی صورت گیرد. این تعداد شامل رانندگانی می‌شود که پروانه تاکسیرانی دارند. همچنین رانندگانی که از پروانه بهره‌برداری آنها گذشته و آن را تمدید نکرده‌اند.»

روشنی در ادامه می‌گوید: «من التماس و خواهش می‌کنم که به قشر رانندگان تاکسی نیز توجه شود. چرا که هیچ قشری در جامعه به اندازه رانندگان تاکسی تلفات نداشته است و مظلوم واقع شده‌اند.»

روشنی افزود: «التماس و خواهش می‌کنم که به قشر رانندگان تاکسی نیز توجه شود، چرا که هیچ قشری به اندازه رانندگان تاکسی تلفات نداده است و مظلوم واقع شده‌اند.»

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران به این سوال که چرا محتوای نامه درخواست واکسیناسون تغییر نکرده پاسخ می‌دهد. وی می‌گوید: «نامه‌نگاری بسیار زیاد صورت گرفته است. شهردار تهران نامه‌نگاری کرده است، معاون حمل و نقل، بنده و رئیس اتحادیه تاکسیرانی کشور نیز نامه‌نگاری کرده‌ایم. اما فعلا توجهی به این نامه‌ها نشده است.»

Share: