فوت ۱۰ نفر از کارکنان و کارگران حمل و نقل عمومی مشهد بر اثر کرونا طی دو هفته

بیش از ۶۰ نفر از کارکنان قطار شهری مشهد و ۱۳۰ نفر از کارکنان اتوبوسرانی مشهد به کرونا مبتلا شده‌اند.

ایمان فرهمندی عضو کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مشهد با اعلام این خبر گفت: «طی دو هفته گذشته، ۱۰ نفر از همکاران ما در حوزه حمل و نقل عمومی به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند».

وی در جلسه‌ای در کلاب هاوس گفت: «تصمیم گرفتیم که به مدت ۶ روز قطار شهری و چهار روز اتوبوسرانی را به صورت کلی تعطیل کنیم‌».

وی سپس به مخالفت ستاد استانی کرونا برای تعطیلی اشاره کرد و افزود: «ستاد استانی کـرونا این مصوبه را تایید نکرد. اما ستاد استانی کـرونا پیشنهاد داد که ناوگان کمتری بکارگیری شود. این کار باعث افزایش تراکم مسافر خواهد شد.»

فرهمندی به ۲ برابر شدن فوتی‌های کرونا در مشهد اعتراف کرد و گفت: «مجبور هستیم که در آرامگاه‌ها و غسالخانه‌ها ظرفیت‌سازی کنیم. خبر خوبی نیست اما تا ۲برابر ظرفیت فوتی این روزها، ظرفیت برای آرامگاه‌های مشهد و حومه پیش‌بینی کرده‌ایم».

کـرونا در شهر مشهد بیداد می‌کند و تعداد فوتی‌های کـرونا و مبتلایان به این بیماری همچنان در حال گسترش است.

اما بسیاری از مدیران و پزشکان با هشدار در رابطه با وضعیت مشهد آمار رسمی را زیر علامت سوال می‌برند.

روز شنبه، علیرضا صداقت، مدیر بخش مراقبت‌های ویژه کرونای بیمارستان امام رضای مشهد گفت: «اگر در اخبار رسمی می‌گویند فوتی‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد مثلا ۸۰ مورد است، باز براساس همان صحبت‌های رسمی این عدد فوتی‌ها را باید ضربدر ۳ تا ۳.۵ هم بکنیم. تنها آمار فوتی‌های بهشت رضا بین ۲۰۰ الی ۲۱۰ نفر است».

Share: