قرارداد چارتری بزرگ چین و آمریکا در نفت

بلومبرگ با اشاره به داده‌های اداره آمار و سرشماری چین گزارش داد که این کشور با تعدادی از نفتکش‌ها برای تحویل ۳۷ میلیون تن نفت خام آمریکا به چین، قرارداد چارتری بسته است.

به گزارش به گزارش  اویل‌پرایس، بلومبرگ با اشاره به داده‌های اداره آمار و سرشماری چین گزارش داد که این کشور با تعدادی از نفتکش‌ها برای تحویل ۳۷ میلیون تن نفت خام آمریکا به چین، قرارداد چارتری بسته است.این میزان از واردات نفت خام آمریکا برای چین بی‌سابقه است و در حالی انجام می‌شود که تنش‌های بین دو کشور همچنان در حال افزایش است. با این حال این افزایش واردات مطابق با توافق تجاری‌ای است که دو کشور در سال گذشته امضا کرده بودند.

طبق توافق تجاری، چین متعهد شده بود امسال ۱۸.۵ میلیارد دلار به واردات انرژی خود از آمریکا بیافزاید و سال آینده هم ۳۳.۹ میلیارد دلار دیگر محصولات انرژی از آمریکا وارد کند.طبق داده‌های رفینیتیو، واردات نفت خام و محصولات انرژی چین از آمریکا در نیمه اول امسال، علی‌رغم بحران کرونا، به ۵ میلیون تن رسیده است که معادل بیش از یک میلیون بشکه در روز است. این میزان نسبت به سال گذشته افزایش یافته اما همچنان از سطح توافق شده برای امسال کمتر است.

Share: