قرارگاه خاتم‌الانبیای سپاه پاسداران سالانه «۱۰هزار میلیارد تومان» از دولت دریافت می‌کند

سعید محمد، فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران، از دریافت سالانه ۱۰ هزار میلیارد تومان پول از دولت بابت اجرای پروژه‌های عمرانی و غیرعمرانی خبر داد.

محمد، همچنین اعلام کرد که قرار است دولت به‌جای بدهی‌های خود، بخشی از شرکت‌ها و دارایی‌های خود را به این قرارگاه واگذار کند.

او گفت که این قرارگاه فهرستی از دارایی‌هایی که تمایل به در اختیار قرار گرفتن آن‌ها دارد را به دولت ارائه کرده است.

به گفته فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران، این موضوع پیش از این نیز سابقه داشته و  نیروگاه سبلان، بخشی از فولاد خوزستان و مخابرات بابت بدهی‌های دولت، به این قرارگاه واگذار شده است.

سعید محمد به میزان بدهی دولت به قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران اشاره نکرد. او در مردادماه رقم این بدهی را ۵۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرده بود.

او همچنین گفت که قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران سالانه سه هزار میلیارد تومان بابت پروژه‌های عمرانی و هفت هزار میلیارد تومان بابت پروژه‌های غیرعمرانی و شهرداری‌ها از دولت پول دریافت می‌کند.

این رقم دو تا سه برابر بودجه برخی از وزارتخانه‌ها است.

سعید محمد همچنین گفت قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران آمادگی فعالیت در حوزه روستایی را نیز دارد.

او در عین حال گفت که باید بخشی از بودجه‌ای که قرار بوده به راه‌اندازی مجموعه جدید در وزارت جهاد کشاورزی برای روستاها و «احیای وزارت جهاد سازندگی تعلق بگیرد»، در اختیار این قرارگاه قرار گیرد.

قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران در بسیاری از پروژه‌های عمرانی بزرگ حضور دارد. در سال‌های گذشته حضور سپاه پاسداران در فعالیت‌های اقتصادی اعتراض برخی از نمایندگان مجلس از جمله احمد توکلی و علی مطهری و همچنین گروهی از فعالان سیاسی را در پی داشته است.

Share: