قربانیان انفجار در فرودگاه کابل تا ۱۷۰ نفر افزایش یافتند

شماری از خبرگزاری‌های بین المللی عصر جمعه پنجم شهریور گزارش دادند که آمار تلفات حمله انتحاری روز پنجشنبه در ورودی فرودگاه کابل به حدود ۱۷۰ نفر افزایش یافته است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان و بی‌بی‌سی به نقل از یک مقام وزارت بهداشت افغانستان در شهر کابل که حاضر نشد نامش در گزارش ذکر شود گزارش دادند که تعداد تلفات تا عصر روز جمعه به ۱۷۰ نفر رسیده و به دلیل وخامت حال بسیاری از مجروحان در ساعات و روزهای آینده شمار تلفات ممکن است افزایش یابد.

به گفته وی، در این انفجار حدود ۲۰۰ نفر نیز مجروح شده‌اند.

وزارت دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد که بر خلاف ارزیابی‌های اولیه در این حمله که ساعت ۶ بعد از ظهر به وقت محلی در یکی از ورودی‌های فرودگاه کابل روی داد فقط یک بمبگذار انتحاری شرکت داشته است.

ویلیام تیلور، ژانرال ارتش آمریکا در نشست خبری روز جمعه گفت:«می توانم تایید کنم که در هتل بارون، واقع در نزدیکی ورودی فرودگاه انفجاری روی نداده و حمله روز پنجشنبه فقط یک مورد بمب گذاری انتحاری بود.»

او افزود نظامیان آمریکایی که در این حمله مجروح شده اند اکنون در آلمان تحت مداوا هستند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز در این نشست خبری گفت طبق ارزیابی‌های این کشور هنوز «خطرات احتمالی مشخصی» وجود دارد.

او افزود: «ما کاملا آماده هستیم و معتقدیم که احتمال وقوع حملات دیگری وجود دارد. ما این تهدیدها را با دقت زیر نظر داریم.»

دلیل تعداد بالای تلفات وقوع انفجار در میان جمعیت وسیعی بود که برای فرار از افغانستان در اطراف فرودگاه کابل تجمع کرده بودند.

به گفته مقامات کشورهای غربی از جمله وزیر دفاع بریتانیا، بمبگذار انتحاری پس از رساندن خود به نقطه‌ای که مردم تجمع کرده بودند بمب را منفجر کرده است.

اکثر قربانیان این حمله شهروندان غیرنظامی افغانستان بودند.

دولت بریتانیا نیز عصر روز جمعه اعلام کرد که سه شهروند این کشور از جمله یک کودک در این حادثه کشته شده‌اند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *