قرنطینه بدون تأمین معیشت

شماری از اعضای صنفی کارگران ساختمانی کامیاران در پاسخ به فراخوان کمپین «قرنطینه بدون تأمین معیشت یعنی گرسنگی» اقدام به انتشار بیانیه‌ای کرده‌اند. در این بیانیه از همه کارگرانی که به گروه کمپین پیوسته‌اند، خواسته شده است تا از گروه تلگرامی کمپین خارج شوند؛ چراکه به صورت کامل گروه تلگرامی و کانال انجمن در اختیار وزارت اطلاعات است.

متن این بیانیه به قرار زیر است:

کارگران، خانواده‌های کارگری، اعضای انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی شهرهای مختلف و اعضای تشکلات مستقل کارگری!

هم‌سرنوشتان عزیز! شما طی چند روز اخیر به فراخوان کمپین «قرنطینه بدون تأمین معیشت یعنی گرسنگی» جواب مثبت دادید و به شیوه‌های مختلف همراه و پشتیبان این کمپین بودید و ما را حمایت کردید؛ جا دارد از این طریق از تک‌تک شما عزیزان تشکر و قدردانی کنیم و دست‌هایتان را به گرمی می‌فشاریم و هزاران گل را تقدیم‌تان می‌کنیم.

بی‌شک این بار هم ثابت شد که سیستم سرمایه‌داری حاکم تاب و تحمل هیچ‌گونه اعتراض و حق‌خواهی کارگران را ندارد و هر حرکتی که کارگران و خانواده‌هایشان متحدانه و مستقل در دفاع از خود و اعتراض به وضعیت معیشتی خود انجام دهند، سرکوب خواهد شد؛ حتی اگر آن حرکت، انتشار یک عکس اعتراضی هم باشد.

بدون شک این سرکوب، پایان اعتراض و کمپین نخواهد بود و امیدواریم در شهرهای دیگر دوستان و هم‌سرنوشتان‌مان، بار دیگر این کمپین اعتراضی را شروع کنند، به این امید که بتوانیم با اتحاد و انسجام خود خواست تأمین معیشت را به دولت تحمیل کنیم.

  • بیانیه ۱۴۶ انجمن صنفی کارگران ساختمانی در خصوص بحران جاری کرونا

حامیان کمپین، پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ماه، ساعت ۱۲ نصف‌شب، بعد از قفل گروه کمپین، مدیر گروه کمپین اعتراضی و مدیر کانال انجمن کارگران ساختمانی کامیاران، توسط نهادهای امنیتی احضار و همراه دو تن دیگر از اعضای هیئت مدیره انجمن تا ساعت ۵ صبح بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند.

چند عضو دیگر انجمن نیز احضار و بازجویی شده و تحت فشار قرار می‌گیرند که در نهایت با گرفتن گوشی تلفن همراه از مدیر گروه کمپین و کانال انجمن از سوی اداره اطلاعات و مسدود کردن ادمین‌های دیگر کمپین، وزارت اطلاعات بیانیه پایان کار کمپین را به صورت مفتضحانه‌ای اعلام می‌کنند.

بدون شک این بیانیه جواب حمایت کارگران و خانواده‌هایشان از این کمپین نبوده و نیست؛ چرا که برای شروع به کار کردن کمپین و اعتراض کارگران در هر سطحی نیاز به کسب اجازه از نهادهای امنیتی ندارد.

وعده‌های مسئولین نیز هیچ ضمانت و اعتباری ندارد؛ چراکه خواست ما خواستی سراسری و طبقاتی است.

از آنجا که گوشی مدیر گروه کمپین و کانال انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان کامیاران را پس نداده‌اند و ادمین‌ها را مسدود کرده‌اند؛ لذا ما نمی‌توانیم از طریق کانال و گروه کمپین خودمان این حرکت وقیح نهادهای امنیتی را افشا و محکوم کنیم. از این طریق از همه کارگرانی که به گروه کمپین پیوسته‌اند، می‌خواهیم که از گروه تلگرامی کمپین خارج شوند که به صورت کامل گروه تلگرامی و کانال انجمن در اختیار وزارت اطلاعات است.

جمعی از اعضای انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان کامیاران

Share: