دستگاه قضایی جمهوری اسلامی چهار نفر را در ارتباط با اعتصاب سراسری کامیونداران در نیمه آذرماه به یک تا ۱۰ سال زندان محکوم کرد.

مجتبی قهرمانی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان روز یکشنبه ۱۸ دی اتهام این افراد را «ایجاد ناامنی در جاده‌های جنوب کشور و تهدید رانندگان» اعلام کرد.

او گفت که یکی از متهمان به علت «تشکیل و عضویت در گروه با هدف برهم زدن امنیت کشور» به ۱۰ سال حبس و یکی دیگر از متهمان به ۵ سال حبس محکوم شد.

به گفته این مقام قضایی جمهوری اسلامی، دو متهم دیگر نیز به اتهام «اخلال در نظم عمومی و تخریب عمدی شیشه‌های کامیون‌ها» هرکدام به یک سال حبس و پرداخت خسارت محکوم شده‌اند.

علاوه بر این، قهرمانی افزود که هر یک از چهار نفر باید «۵۰ عدد تابلو علائم راهنمایی و رانندگی» نیز تهیه و نصب کنند.

او در ادامه نیز مدعی شد که «پرونده این افراد در خصوص ارتباط با سرویس‌های معاند و جاسوسی همچنان مفتوح است.»

پیشتر سازمان اطلاعات فراجا در اطلاعیه‌ای از دستگیری افرادی به اتهام «سنگ‌پرانی و تیراندازی به سمت کامیون‌های در حال تردد در جاده‌ها» خبر داده بود.

جمهوری اسلامی پیشتر نیز خشم خود را از اعتصاب کامیون‌داران در جریان اعتراضات سراسری ابراز کرده و مدعی شده بود که این کامیون‌داران به خواست خود اعتصاب نکرده‌اند، بلکه از سوی عده‌ای تهدید شده بودند.

در نیمه آذرماه، همزمان با اعتصاب‌های سراسری در ایران، کامیون‌داران در برخی نقاط کشور دست به اعتصاب زدند.

بر اساس تصاویر منتشر شده، کامیون‌داران در مناطق و شهرهایی از جمله شاپور اصفهان، کرمانشاه، قزوین و بندرعباس دست از کار کشیدند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *