كرونا در ايران: ١١٣ نفر ديگر در يك روز جان باختند

وزارت بهداشت ایران، روز دوشنبه ٢٦ خرداد، اعلام کرد که در شبانه روز گذشته، ٢٤٤٩ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و ١١٣ نفر نیز جان خود را از دست داده اند. بر اساس آخرین گزارش ها، استان های خوزستان، هرمزگان، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و بوشهر در وضعیت قرمز قرار دارند و موارد بستری در تهران، البرز، خراسان رضوی، فارس، گلستان و ایلام افزایش یافته است. این در حالیست که رئیس مجمع نمایندگان خوزستان، با اشاره به بحرانی بودن وضعیت این استان گفت که ظرفیت تمام آی سی یو های بیمارستان های خوزستان تکمیل شده است.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز دوشنبه ٢٦ خرداد، اعلام کرد:«بر اساس یافته های قطعی آزمایشگاهی، از ظهر دیروز تا امروز، تعداد ٢٤٤٩ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شده اند و مجموع مبتلایان به این بیماری در ایران، به ١٨٩ هزار و ٨٧٦  مورد رسیده است».

وی افزود: «متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، تعداد ١١٣ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در کشور، جان خود را از دست داده اند و مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری به ٨٩٥٠ نفر رسیده است».

او در ادامه گفت: «از بین مبتلایان جدید، ٨٤٢ مورد بستری و ١٦٠٧ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بوده اند که شناسایی شدند.»

سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت: «تا کنون تعداد ١٥٠ هزار و ٥٩٠ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا، بهبود یافته و ترخیص شده اند و تعداد ٢٧٦٥ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید و بحرانی این بیماری و تحت مراقبت در بخش های آی سی یو قرار دارند».

Share: