لبنان بالاترین رقم تلفات ویروس کرونا را ثبت کرد

روز گذشته لبنان بالاترین رقم روزانه تلفات روزانه مبتلایان به ویروس کرونا را ثبت کرده است. به گفته مسئولان بهداشت لبنان، تعداد زیاد زخمی های انفجار اخیر بیروت بیمارستان ها را با کمبود جدی در همه زمینه ها مواجه کرده است.

وزارت بهداشت لبنان گفته است که در بیست و چهار ساعت گذشته، هفت نفر از مبتلایان به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و ۳۰۹ مورد ابتلای جدید نیز گزارش شد.

از زمان شیوع این بیماری در لبنان در ماه فوریه تا کنون، این کشور بیش از ۷۱۰۰ مورد ابتلا و ۸۷ مورد مرگ مبتلایان را گزارش کرده است که در مقایسه با برخی کشورهای منطقه نسبتا ناچیز است.

در عین حال سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که با توجه به تعداد زخمی‌های انفجار بیروت و بیخانمان شدن نزدیک به سیصد هزار تن از ساکنان شهر، خطر گسترش سریع این بیماری مردم لبنان را تهدید می کند.

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی گفته است که در حال حاضر، اولویت این سازمان مراقبت از زخمی های انفجار و ادامه ارزیابی نتایج درمانی این واقعه و رساندن کمک های بشردوستانه در همکاری با امدادرسانان بین المللی است. او گفته است که ارسال اقلام مورد نیاز برای حفاظت کادر درمانی و مردم در برابر ویروس کرونا از جمله این اولویت هاست.

Share: