مارا حبس می‌کنید به‌خیال اینکه صدای مارا خفه کنید؟

فعال کارگری پروین محمدی با انتشار یک ویدئو در صفحه اینستاگرام خود از پرونده سازی جدید و احضارش بدون این که از روند این پرونده‌سازی و نحوه برگزاری دادگاه اطلاعی داشته باشد خبر می‌دهد.

بنا به گفته خانم محمدی، در تاریخ ۲۹ آذر ماه ۹۹ از طریق سامانه خدمات التکرونیک قضایی (ثنا) به وی اعلام شده است که خود را برای اجرای حکم به واحد اجرای احکام در شعبه یک دادسرای مقدسی اوین معرفی کند.

براساس ابلاغیه‌ای که به دست خانم محمدی رسیده است، وی بایستی ظرف ۵ روز خود را به اجرای احکام شعبه دادسرای مقدسی اوین معرف کند.

فعال کارگری پروین محمدی به صدور حکم غیابی خود اعتراض کرده و می‌گوید: «حکم جدید در حالی برای من صادر شده که در تمامی این مدت در دسترس قوه قضاییه و در زندان‌های اوین، کچویی و بازداشتگاه‌های امنیتی بوده‌ام.»

خانم محمدی در ویدئویی که منتشر کرده است می‌گوید:

«۲۰ سال است آدرس منزل من، شماره موبایل و شماره خانه تغییر نکرده است؛ از سال ۱۳۹۶ که برایم پرونده ایجاد کردند و بعد از آن در ۹۷ به این طرف که چندین بار بازداشت شدم، سی و چند روز در انفرادی ۲۰۹ و ۱۶ روز در اداره آگاهی کرج و سپس ماه‌ها در زندان کچوئی بوده‌ام؛ چه طور در دسترس نبوده‌ام که حکم غیابی صادر کرده‌اند؟»

این فعال کارگری با «مسخره» توصیف کردن این اقدام مراجع قضایی، حکم غیابی صادر شده علیه خود را ناشی از خشم و نفرت نهادهای حکومتی نسبت فعالین کارگری و صنفی دانسته و در ادامه می‌گوید:

«آیا با زندانی کردن اسماعیل عبدی فعال صنفی معلمان، توانستید صدای معلمان را خفه کنید؟ آیا با زندانی کردن فعالین کارگری توانستید صدای کارگران را خفه کنید؟ مطمئن باشید با زندانی کردن من هم مطالبات کارگران متوقف نخواهد شد.»

پروین محمدی، روز ششم اردیبهشت ۹۸ همراه تعدادی از فعالان کارگری در پارک جهان‌نما واقع در اتوبان تهران ـ کرج بازداشت شد و در شهریور ماه ۹۸ از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب کرج به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی در اواسط آذر ماه ۹۸، پس از مراجعه به شعبه هفت اجرای احکام کیفری دادسرای ناحیه یک کرج بازداشت و جهت تحمل دوران حبس به زندان کچویی منتقل شد.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در زندان‌ها و عدم توانایی مسئولان قضایی در اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه و بهداشتی، پروین محمدی در اردیبهشت ماه سال ۹۹ به مرخصی منتهی به آزادی اعزام شد.»

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *