مردم تهران و بیشتر شهرها در اعتراض به قتل مهسا امینی به خیابانها آمده و با نیروهای گارد ویژه درگیر شدند

مجتبی بمیری رهبری رو نبینی یکی از شعارهای مردم معترض به قتل مهسا امینی است. این شعار کنایه مردم به تلاش‌های خامنه‌ای برای اعلام جانشینی مجتبی است. مردم با این شعار تلاش‌های خامنه‌ای را به سخره گرفته، در ادامه به خواسته اصلی خود با شعار «خامنه‌ای قاتله حکومتش باطله» سر می‌دهند. در تظاهرات سراسری مردم ایران در اعتراض به قتل مهسا امینی، مردم در لحظات اول با شعار بر علیه سران حکومت و مشخصا خامنه‌ای خواسته اصلی خود که نابودی این نظام است را بیان کردند. شعار «مجتبی بمیری»، یاد‌آور شعار «ولیعهد سلطنتت محال است» در انقلاب ۵۷ است. مردم با این شعارها خواسته اصلی خود را که نابودی کل نظام است بیان می‌کنند.

اعتراضات گسترده در شهرهای کشور به قتل مهسا امینی

روز دوشنبه ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۱، مردم ایران در اعتراض به قتل مهسا امینی به خیابان‌ها آمده و بر علیه سران حکومت و سیاست‌های سرکوبگرانه آنها شعار می‌دادند. مردم در شهرهای تهران، بانه، کامیاران، بوکان، رشت، مشهد، مهاباد، ایلام، دهگلان، تکاب، گوهردشت کرج و… به خیابان‌ها آمده و با نیروهای گارد ویژه درگیر شدند در این درگیری‌ها چندین تن از مردم کشته و زخمی شدند.

مردم تهران در اعتراض به قتل مهسا امینی به خیابان‌ها آمده و بر علیه سران حکومت و سیاست‌های سرکوبگرانه آنها شعار می‌دهند. نیروهای گارد ویژه با حمله به سمت مردم معترض سعی در متفرق کردن مردم دارند. مردم با شعار مرگ بر دیکتاتور و بی‌شرف بی‌شرف با نیروهای گارد ويژه در بلوار کشاورز، تقاطع حجاب درگیر شده‌اند. این درگیری‌ها تا پاسی از شب ادامه داشت.

سران حکومت از لحظه استقرار در کشور جنگی بر علیه مردم و زنان این کشور را آغاز کردند. آنها به مدت ۴۰ سال آزادی مردم ایران را به سرقت بردند. اما در چند سال گذشته با سلسله اعتراضات سراسری نشان دادند که به اجبارات این حکومت تن نخواهند داد. سلسله اعتراضات سراسری در چند روز گذشته گواهی بر این حرف است؛ شعار «مجتبی بمیری رهبری رو نبینی» از عزم مردم ایران برای نابودی کل این حکومت حکایت دارد.