مجروح شدن ۴ کولبر با شلیک مستقیم نیرهای مرزبانی در مناطق سردشت، پیرانشهر، سلماس و پاوه

در ادامه هدف قرار دادن کولبران در نوار مرزی کردستان، طی روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه ۲۶مهرماه ۹۸، چهار کولبر دیگر توسط نیروهای نظامی در مناطق سردشت، پیرانشهر، سلماس و اورامانات پاوه مجروح شدند.

مجروح شدن یک کولبر در منطقه سردشت با شلیک نیروهای نظامی

روز جمعه ۲۶ مهرماه ۹۸، نیروهای نظامی به سوی یکی از کولبران بنام اسکندر حمزه‌زاده تیراندازی کرده و وی را به شدت مجروح کردند.

او جهت مداوا به بیمارستان سردشت منتقل شد. اسکندر از اهالی روستای دیناران از توابع سردشت است که به علت بیکاری و نبود فرصت‌های شغلی به کولبری روی آورده بود.

مجروح کردن کولبری دیگر در منطقه مرزی پیرانشهر توسط نیروهای مرزبانی

از سوی دیگر، روز چهارشنبه ۲۴ مهر ماه ۹۸، یکی از این کولبران به نام محمد، فرزند خدر بر اثر تیراندازی نیروهای مرزبانی در نوار مرزی پیرانشهر مجروح شد. یک منبع خبری می‌گوید که این کولبر از ترس دستگیر شدن توسط نیروهای نظامی از مراجعه به پزشک خودداری کرده است.

مجروح شدن یک کولبر در نوار مرزی سلماس با شلیک نیروهای سپاه پاسداران

نیروهای سپاه کولبری دیگر را در نقطه مرزی کزلجا منطقه سلماس و در نقطه‌ای به نام جاندار  مجروح کردند.

در این رویداد که در نوار مرزی سلماس اتفاق افتاده است، نیروهای مسلح سپاه پاسداران به سوی دسته‌ای از کولبران شلیک کردند و یکی از آنان را به نام سمکو خلیلی باغچه با شلیک مستقیم مجروح کردند.

مجروح کردن یک کـولبر توسط نیروهای مسلح در اورامانات پاوه

همچنین روز دوشنبه ۲۲ مهرماه ۹۸، بر اثر تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی کولبری به نام دیاکو شریفی مجروح و روانه بیمارستان شد. نامبرده ۲۱ ساله و اهل روستای تشار از توابع پاوه می‌باشد.

دیاکو روز دوشنبه مورد حمله نیروهای نظامی قرار گرفت و از ناحیه دست و پا مجروح شده و هم اکنون در بیمارستان بستری است. قتل کولبران توسط سپاه پاسداران و نیروهای نظامی در مناطق مرزی کردستان همچنان بی وقفه در جریان است.

Share: