در حالیکه خبرگزاری قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران از اعدام دومین معترض، مجیدرضا رهنورد، خبر داده است، حساب توییتری  ۱۵۰۰ تصویر گزارش داد که ماموران جمهوری اسلامی پیکر وی را بدون اطلاع به خانواده رهنورد خاکسپاری کرده‌اند. خانواده رهنورد، بر اساس گزارش‌ها، صبح دوشنبه ۲۱ آذر در یک تماس تلفنی از اعدام و محل خاکسپاری مجیدرضا رهنورد مطلع شده‌اند. 

حکم اعدام مجیدرضا رهنورد، کشتی‌گیر، یکی از معترضان بازداشت‌شده، تنها در فاصله ۲۳ روز پس از بازداشت، به اجرا درآمد.

مجیدرضا رهنورد روز ۲۸ آبان بازداشت و روز هشتم آذر در «دادگاه انقلاب» مشهد، پنج روز پس از صدور کیفرخواست، به اعدام محکوم شد. 

مجیدرضا رهنورد، به «حمله با سلاح سرد» در خیابان حرعاملی مشهد به قتل دو مامور بسیجی به نام‌های «حسین زینال‌زاده» و «دانیال رضازاده» و مجروح کردن ۴ نفر دیگر متهم شده بود. 

نسرین ستوده و محمد سیف‌زاده، دو وکیل مدافع، هفته گذشته، در نامه مشترکی «دادگاه انقلاب را فاقد وجاهت قانونی» خوانده و نسبت به «فقدان دادرسی عادلانه در قوه قضاییه و بی‌طرف نبودن قضات» در جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند. آنان خواستار آزادی بی‌قید و شرط تمامی معترضان بازداشت‌شده و لغو تمامی احکام صادر شده برای معترضان شدند. 

خبرگزاری هرانا هم در گزارشی درباره وضعیت مجیدرضا رهنورد نوشته بود که این معترض بازداشت‌شده امکان بهره بردن از وکیل تعیینی یا انتخابی را نداشته و در دادگاه نیز به وی فرصت دفاع داده نشده است. 

از نخستین دقایق پس از اعلام خبر اعدام مجیدرضا رهنورد، دومین معترض بازداشت‌شده که حکم اعدام او به اجرا درآمده است، کاربران در شبکه‌های اجتماعی به این خبر واکنش همراه با خشم نشان دادند. 

سعید دهقان، وکیل حقوق بشری در کانادا، هم در توییتر از اعدام مجیدرضا رهنورد با عنوان «قتل حکومتی» نام برده و نوشت: این مرگ بر اثر اعدام نبوده و قتل حکومتی است چرا که «شاکی»، «دادستان»، «قاضی» و «وکیل» پرونده‌ی مجیدرضا رهنورد «حکومتی» بوده‌اند.

همچنین به نوشته این وکیل حقوقی، در بخشی از دفاعیه وکیل آمده است: «موکل چاقو را در آستین خود پنهان می‌کند. مسلم است متهم ۲ نفر را به شهادت رسانده و ۴ نفر را زخمی کرده است». 

rfi