محمد امیدوار یکی از کارگران هفت تپه: یک پرس غذای مدیران شرکت ۲میلیون تومان است

تجمع کارگران هفت تپه پانزدهمین روز اعتصاب خود را همراه با سخنان چند نفر از نمایندگان کارگران از وضعیت سخت زندگی در دوران اعتصاب پشت سر گذاشت.

روز سه‌شنبه ۵ مرداد ماه ۱۴۰۰، کارگران هفت تپه در پانزدهمین روز اعتصاب خود در محوطه کارخانه تجمع کردند.

در این تجمع کارگران بر پافشاری به اعتصاب تا رسیدن به خواسته‌های خود تاکید کردند.

محمد امیدوار از نمایندگان کارگران هفت تپه در این تجمع گفت: « امروز ۵ مرداد مصادف است با پانزدهمین روز تجمع کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه. ما در اعتراض به پرداخت نشدن ۳ ماه حقوق عقب افتاده، تعیین تکلیف نشدن وضعیت شرکت، بازگشت به کار دوستان و همکاران اخراجی و همچنین تعیین تکلیف همکاران‌مان در قسمت غیر نیشکری، همکاران‌مان در دفع آفات، همچنین نیروهای فصلی که در سایر قسمت‌های شرکت در حال فعالیت هستند، اعتصاب کردیم.»

وی سپس خطاب به مدیران و سرپرستان نیشکر می‌گوید که چرا حق و حقوق کارگران را پیگیری نمی‌کنید.

آقای امیدوار ادامه می‌دهد: «تا شرایط بد می‌شود از مدیران دیگر خبری نیست. الان ۱۵ تا ۲۰ روز است خبری از آنها نیست. اگر هم بیاید ساعت ۴ به بعد می‌آید».

وی با اشاره به خاصه‌خرجی‌های مدیران شرکت می‌گوید: «آنها وقتی هم که می‌آیند به مهمان‌سراهای شرکت می‌روند. نه تنها کار نمی‌کنند، بلکه هزینه هم برای کارگر می‌تراشند. هزینه خورد و خوراک آنهایی که از اینها مراقبت می‌کنند، روزی یک تا دو میلیون تومان است. ما اینجا حقوق نداریم بخوریم. آنها روزی ۲ میلیون تومان یک پرس غذای‌شان است. پول میوه‌اش است».

وی اضافه کرد: «آنچه که ما برای آن تلاش می‌کنیم این است که جامعه‌ای داشته باشیم که عدالت بر آن حاکم باشد».

آقای امیدوار در انتها می‌گوید: «اینطور نباید باشد که مدیر روزی ۲ میلیون تومان خرج خورد و خوراکش و میوه‌اش باشد. بچه من آرزویش این باشد که یک آدامس ۵ هزار تومانی بخرد و جرات نکند از من کارگر این را بخواهد.»

Share: