مدیر موسسه ویروس‌شناسی ووهان؛ منشا ویروس کرونا نیستیم

یوآن ژیمینگ، مدیر مؤسسه ویروس‌شناسی ووهان اتهامات مربوط به تولید ویروس کرونا در آزمایشگاه این موسسه را تکذیب کرد. آمریکا، فرانسه، بریتانیا و آلمان خواستار اطلاع رسانی مقامات چینی درباره منشا ویروس کرونا شدند.

pastedGraphic.png

موسسه ویروس‌شناسی شهر ووهان

ویروس کرونا برای نخستین بار در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد. پرسش‌ های بسیاری درباره منشا این ویروس کشنده بی پاسخ مانده ‌اند. یکی از موارد پرسش‌ برانگیز درباره شیوع این بیماری نقش آزمایشگاه موسسه ویروس‌شناسی شهر ووهان است.

آمریکا، فرانسه، بریتانیا و برخی دیگر از کشورهای غربی از چین خواستند که درباره منشا ویروس کرونا به صورت شفاف اطلاع‌رسانی کند.

یوان ژیمینگ، مدیر موسسه ویروس‌شناسی شهر ووهان روز یکشنبه ۱۹ آوریل (۳۱ فروردین) در مصاحبه با تلویزیون دولتی چین اتهامات آمریکا را رد کرد و گفت منشا ویروس کرونا آزمایشگاه ووهان نیست. 

ژیمینگ تاکید کرد آنها می‌ دانند چگونه با نمونه ویروس‌ هایی که در آزمایشگاه تحقیق می‌ شود برخورد کنند و او به خوبی آگاه است که هیچ یک از کارکنان این موسسه به ویروس جدید کرونا آلوده نشده‌ اند.

مدیر موسسه ویروس شناسی ووهان تاکید کرد که به دلیل اینکه ویروس کرونا در شهر ووهان شیوع یافته برخی ‌ها مردم را گمراه می ‌کنند و منشا کرونا را آزمایشگاه این شهر معرفی می ‌کنند. به گفته ژیمینگ این گونه گزارش‌ ها بر اساس فرضیاتی استوارند که با اسناد و مدارک مورد تائید قرار نگرفته‌ اند.

او خاطرنشان کرد که متخصصان تولید چنین ویروس در آزمایشگاه را رد کرده‌ اند….

Share: