دولتی به جای ارسال کمک ابتدا نیروی سرکوبگر را به منطقه اعزام کردند

همانطور که کلیپ مشاهده کردید مردم از نقاط مختلف کشور برای کمک به آوار برداری ساختمان متروپل آبادان به آنجا رفته‌اند. مردم کشور همیشه همبستگی خود را در مواجهه با حوادث و یا بلایای طبیعی نشان داده‌اند. کمک‌های مردمی برای زلزله زدگان سرپل ذهاب در سال ۹۶، سیل مهیب خوزستان در سال ۹۸ و … نشانه همدلی مردم کشور با هم است. کمک‌رسانی مردمی و پذیرش هرگونه خطر ریزش نشانه روح همدلی مردم با هم و پاسخی به بی‌عملی سران حکومت در کمک‌رسانی به این وضعیت است

چهار روز پس از فاجعه متروپل آبادان گفته می‌شود که با تاریکی شب عملیات آواربرداری متوقف‌ خواهد شد.

همدلی مردم پاسخی به عملکرد ضعیف مقامات

عملکرد ضعیف مقامات دولتی در برخورد با فاجعه متروپل آبادان نیز قابل تامل است. فرستادن خودروهای سرکوبگر امنیتی به جای نیروهای امدادی، نشانه جنگ عمیق بین حکومت و مردم است.!

در حالیکه مقامات دولتی بیشتر در فکر پوشاندن و کوچک نمایی، این موضوع و فراری دادن دست اندرکاران این فاجعه هستند. مردم با دستان خالی به کمک آمده‌اند. موج کمک‌های مردم نشانه ای از همبستگی همه مردم ایران با هم می‌باشد. در حال حاضر مهم‌ترین اقدام دولت پر کردن خیابان‌های آبادان از نیروی‌های امنیتی و لباس شخصی است.

دستور مقامات به صدا وسیما برای سکوت و دامن نزدن به این موضوع توسط رئیس صدا و سیمای آبادان افشا می‌شود. وی آشکارا می‌گوید، به او دستور داده‌اند، اخبار مربوط به متروپل آبادان در تلویزیون بازتاب نداشته باشد.

مردم آبادان با تظاهرات شبانه خود با شعار «ایران صاحب نداره» نشان‌دادند که منشا همه مشکلات کشور را سران این حکومت می‌دانند. مردم آبادان با شعار «آخوند برو گمشو» خواسته اصلی مردم ایران را بیان می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.