دختر خردسال در سقز که زمان حمله پاسداران از ارتشیان کمک می‌خواهد، اما پاسخی نمی‌گیرد فریاد می‌کشد: مرگ بر این ارتش

در مراسم چهلم مهسا امینی در سقز زمانی‌که پاسداران به سمت مردم شلیک می‌کنند، عده‌ای از مردم به پادگان ارتش در سقز پناه می‌برند. اما این نیروها تنها نظاره‌گر کشتار مردم توسط پاسداران لباس شخصی و نیروهای یگان ویژه هستند. در میان جمعیت یک دختربچه خردسال کرد از ارتشیان خواستار حمایت و پناه دادن است زمانی‌که با بی‌تفاوتی آنها مواجه می‌شود فریاد می‌زند: مرگ بر این ارتش

این یک صحنه تاریخی از انقلاب ایران و پیام روشنی، برای همه ارتشی‌ها دارد که باید بین مردم و خامنه‌ای و نیروهای سرکوبگرش یکی را انتخاب کنند.

 چهل و نهمین روز خیزش سراسری

در چهل و نهمین روز خیزش سراسری، مردم و دانشجویان در شهرهای مختلف بر علیه خامنه‌ای و سیاست‌های سرکوبگرانه حاکمیت تظاهرات کردند. خیزش مردم در شهرهای سنندج، مهاباد، بوکان، کرمانشاه، خرمدره، شیراز، قزوین، نوشهر، اصفهان، تبریز، سقز، مریوان، کرج، آبادان و… برگزار شد. مردم سنندج از صبح روز چهارشنبه تظاهرات خود را با شعار مرگ بر خامنه‌ای آغاز کردند. نیروهای یگان ویژه با حمله به آنها تلاش کردند که این تظاهرات را سرکوب کنند. مردم نوشهر نیز با برگزاری مراسم چهلم حنانه کیا شعار امسال سال خونه خامنه‌ای سرنگونه سردادند.

مردم در تهران نیز در مناطق مختلف از جمله: تهران‌پارس، فردوس، بهارستان، چیتگر، سلسبیل، پیامبر، امیرآباد، اکباتان، حافظ، مرزداران و… بر علیه خامنه‌ای تظاهرات کردند.‌آنها شعار مرگ بر خامنه‌ای سرداده و خواستار تغییر این حکومت شدند.

دانشجویان دانشگاه‌های مختلف از جمله: تهران، سیستان و بلوچستان، پزشکی شیراز، هنر اصفهان، صنعتی اصفهان، آزاد شهر قدس، آزاد شهر ری، تبریز، پیام نور مریوان، آزاد تهران غرب، هرمزگان، آزاد مشهد، علم و فرهنگ و … برعلیه خامنه‌ای و سیاست‌های سرکوبگرانه حاکمیت تظاهرات کردند.

سران حکومت تلاش می‌کنند، خیزش سراسری مردم را به روش‌های مختلف سرکوب کنند. آنها با روشهایی مانند ایجاد جو رعب و وحشت، شلیک مستقیم به سمت مردم و… تلاش کردند که مانع تظاهرات مردم شوند. اما با گسترش اعتراضات تلاش‌های آنها نقش بر آب شد.

این روزها مردم با استفاده از کوکتل مولوتف گام جدیدی در رویارویی با نیروهای سرکوبگر برداشته‌اند. این اقدام باعث تضعیف روحیه نیروهای یگان ویژه و پاسداران لباس شخصی شده است. آنها به وضوح می‌بینند که مردم هر روز گام بالاتری برای مقابله با سرکوب برمی‌دارند. گوشمالی و مجازات نیروهای سرکوبگر باعث هراس در میان این نیروها شده است. بسیاری از آنها در هراس را آینده خود جرات شرکت در سرکوب مردم را ندارند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *